Росія відмовилася платити за "кримським" позовом Ощадбанку

27 листопада 2018, 10:10

Кремль не визнав рішення міжнародного суду

Росія не визнала рішення арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію в 1,3 млрд доларів взв'язкузвтраченимивКримуінвестиціями,повідомиливпрес-службіМіністерстваюстиціїРФ.

Реклама

"Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, винесене 26 листопада 2018 року, в зв'язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ "Державний ощадний банк України" до РФ. Мін'юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв'язку з винесенням зазначеного арбітражного рішення ", -заявили в російському Мін'юсті.

Напередодні, 26 листопада,Ощадбанкповідомив,щоарбітражнийсудвПарижіприйняврішеннязадовольнитивимогупро компенсаціюзбитків,завданихврезультатіприєднанняКримудоРосії.Сумавідшкодуванняскладе1,3 млрддоларівплюсвідсотки,якібудутьнараховуватисязмоментувинесеннярішеннядомоментуфактичноїкомпенсації.

В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники

Слухання відбулося відповідно до арбітражного регламенту Комісії ООН по праву міжнародної торгівлі 1976, а також відповідно до угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій. Чистий збиток Ощадбанку в 2014 році склав 8,5 млрд грн, тоді як в 2013 році було отримано чистий прибуток в розмірі 678,784 млн грн. Банк відзначав, що збиток сформувався через втрати, понесені у зв'язку з анексією Криму: Ощадбанк був змушений сформувати додаткові резерви в розмірі 9,6 млрд грн.

Реклама

Ощадбанкєпершою компанією,100%акційякоїналежатьдержаві,іпершою банківськоюустановою,якавиграласправупротиРосійськоїФедераціїщодозбитків,отриманихврезультатіанексіїКриму.

Нагадаємо, раніше в 2018 році Третейський суд в Гаазі виніс рішення у справі українських компаній проти РФ стосовно відшкодування збитків за анексію Кримк Росією – йдеться про суму в 159 млн доларів. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти