Росія офіційно залишилася без Резервного фонду

1 лютого 2018, 15:02

Ідея створення "подушки безпеки" належала екс-міністру фінансів Росії Олексію Кудріну

Резервний фонд Росії офіційно припинив існування з 1 лютого – рівно через 10 років після його створення. Згідно з поправками до Бюджетного кодексу РФ, стаття про Резервний фонд втратила силу, а з інших діючих статей законодавства виключені згадки про нього.

Реклама

Фактично Резервного фонду немає вже місяць: Мінфін РФ в кінці 2017 року витратив останній трильйон рублів з цього фонду, залишки на рахунках фонду станом на 1 січня 2018 року були обнулені.

Спочатку ідея створення державної "подушки безпеки" на випадок падіння цін на нафту належала екс-міністру фінансів Росії Олексію Кудріну. Розроблений механізм з одного боку акумулював у резервах додаткові нафтогазові доходи, з іншого – був страховкою від надмірного зміцнення рубля в умовах швидкого зростання цін на нафту і припливу валюти в РФ.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Відповідно до закону про бюджет на 2018-2020 роки, поточний рік стане останнім, коли дефіцит бюджету Росії буде фінансуватися з резервів.

Журналісти "Сегодня" раніше опитали економістів і дізналися, на скільки у Росії вистачить грошей:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти