Росія нарощує золотий запас через геополітику і "для безпеки"

24 листопада 2017, 16:42

Обсяг золота в "схронах" Центробанку РФ вже склав 1,8 тонни

У той час, як світовий попит на золото впав до мінімумів з кінця 2009 року, російський Центробанк (ЦБ) буде продовжувати нарощувати частку золота в резервах і вважає це виправданим, враховуючи геополітичну ситуацію. Про це заявив перший заступник голови ЦБ РФ Сергій Швецов, передає Reuters.

Реклама

"Завжди у всіх центральних банків було своє ставлення до цього дорогоцінного металу. Країни з розвиненою економікою мають його більше в структурі резервів, країни з економікою, що розвивається мають його менше. Але відповідно до доручення президента РФ Володимира Путіна вже багато років Банк Росії реалізує програму збільшення абсолютної частки золота в золотовалютних резервах РФ", – сказав Швецов.

Він зазначив, що ця програма зараз триває. При цьому обсяг золотих резервів ЦБ в абсолютному вираженні на 1 листопада 2017 року складав 57,9 мільйона трійських унцій, або 1,8 тонни золота, а у відносному еквіваленті на цей метал доводилося 17,3% всіх золотовалютних резервів (ЗВР).

"У нас достатньо багато цього металу, але ми вважаємо, що це подвійно виправдано в сьогоднішній ситуації, коли ми перестали використовувати політику керованого курсу, отже, наша присутність на ринку вже не потрібна і не потрібне підтримання високої ліквідності наших резервів. Я не буду зупинятися на геополітичній обстановці, всі ви люди розумні, і розумієте роль золота в гарантуванні фінансової та економічної безпеки країни", – сказав Швецов.

ЦБ поки не купував на біржі істотних обсягів золота.

Реклама

"Ми ще не особливо купуємо, ми поки виставляємо котирування, поки стакан порожній – недостатньо ліквідності – щоб ми реалізовували свої плани щодо збільшення резервів саме через біржовий інструмент", – сказав Швецов.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Крім ЦБ Росії, запаси золота збирається нарощувати Російський фонд дорогоцінних металів і каменів (Гохран), сказав заступник міністра фінансів РФ Олексій Моїсеєв.

"Ми вважаємо, що ми повинні і надалі формувати Держфонд двома основними категоріями активів. Перше – це високоліквідними, тобто, на мій погляд, найбільш високоліквідні – це золото в злитках високих проб, і предметами художньої цінності", – сказав заступник міністра фінансів РФ.

Згідно з проектом бюджету, Росія в 2018-2020 роках може витрачати на закупівлі дорогоцінних металів і каменів в Гохран 8,5-10,5 мільярдів рублів на рік.

Нагадаємо, перед зниженням попиту і, відповідно, ціни, золото у вересні побило ціновий рекорд за рік, досягнувши 1 334,21 дол. за трійську унцію.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти