Росія може залишитися без квітів з Європи

25 липня 2015, 13:56

Россільгоспнагляд розглядає можливість введення ембарго

У Россільгоспнаглядізадумалисяпро введення заборонинаввезення квітівта іншоїрослинної продукціїз ряду країнЄвропи.Про це повідомило джерелоу відомстві, за словами якогопід заборонуможуть потрапитиквітий іншарослинна продукціяз Німеччини,Чехії, Словаччини,Італії, Польщі,Литви та Латвії.

Реклама

Заборона може бути введенавідносно країн,якісертифікуютьквіти, вирощені вНідерландах,і не забезпечуютьбезпеку їхпоставоквРосію.При цьомучерез Нідерландипоставляютьсяквітий з інших держав, у тому числіЛатинської Америки.

"Але,наскільки нам відомо,голландська сторонавжепрактично припиниласертифікуватисвої квіти,оскільки в цій країнімалозон,вільних відкарантиннихоб'єктів", – сказало джерело, уточнивши, щодана продукціяпроходить сертифікаціювзгаданих вищекраїнах.

Наступного тижняРоссільгоспнаглядпланує направитикомпетентниморганамзазначених державповідомлення провведення заборони напостачання квітівівсієї іншоїрослинної продукції, у тому числіпосадкового матеріалу,якщо вони продовжатьсертифікуватиквітита іншурослинну продукціюз Нідерландів."Якщовони до цього неприслухаються, тоу Россільгоспнаглядудостатньо підстав, щобввести заборону, причому вонабудедіяти навітьу випадку,якщо скасуютьпродовольчеембарго", – уточнилиу відомстві.

У п'ятницю, 24липня,віце-прем'єрАркадій Дворковичзаявив, щорішень прозаборону імпортуквітівз Нідерландівпокине приймалося."Продовжуємо вивчатидокументи, що поступилиізважувати всі" за "і" проти "щодовведення [обмежень наввезення квітівз Голландії]",- сказав він.

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
В тренді
Купити полуницю авансом. Скільки коштує українська ягода з теплиці та з грядки?
Реклама

Наприкінці червняглаваМінсільгоспу РосіїОлександр Ткачовдопустив можливістьзаборони на ввезеннявРосіюквітів ікондитерських виробівз країн, які підпалипідпродовольчеембарго.За словамиТкачова,на обговорення вМінсільгоспвносятьсярізніпропозиціїі всі вонирозглядаються.Міністр назвавпродовженняпродовольчогоембарго"бальзамомнадушу".

Такожв кінці червняМосквапродовжила діюпродовольчогоембарго відносноСША,Австралії, Канади, Норвегії такраїн Євросоюзу,запроваджене торіку відповідь на санкції,пов'язані з приєднаннямКриму до Росіїі позиціїКремлящодо конфліктуна сході України.Заборона на ввезенняв РФряду товарівтепер дієдо 6 серпня2016 року.


Указ "Про застосуванняокремихспеціальних економічних заходівз метою забезпечення безпекиРосійської Федерації"був підписаний президентомРосії Володимиром Путіним6 серпня 2014-го.Згідно з цим документом,нарікобмежуєтьсяввезення в країну"окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства,країною походження якихєдержава, яка прийняларішення про введенняекономічних санкцій відносноросійськихюридичних і(або)фізичних осіб абояка приєдналася дотакого рішення".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти