Росія і Туреччина створюють проблеми для українського експорту борошна

4 вересня 2018, 13:05

У РФ створюється асоціація експортерів борошна, в планах якої наростити продажі цієї продукції

На тлі глобальних макроекономічних змін, торгових конфліктів формуються зміни в структурі торгівлі продукцією з доданою вартістю, в тому числі борошном. Зокрема, на ситуацію впливає девальвація ліри і криза в Туреччині, повідомляють аналітики "АПК-Інформ". Все це загрожує позиції України на міжнародному ринку борошна.

Реклама

Так, ключовий світовий експортер пшеничного борошна – Туреччина – зазнає труднощів на тлі девальвації національної валюти, яка підсилює залежність країни від експорту борошна, але обмежує можливості із закупівлі сировини для переробки. Другий за обсягами поставок експортер – Казахстан – відчуває тиск на ринок борошна за рахунок розвитку переробної галузі в Узбекистані, який є основним покупцем казахстанської продукції. Зокрема, в Узбекистані до 1 січня 2020 року звільняється від митних зборів імпорт пшениці і стимулюється експорт борошна.

Крім того, в Росії створюється асоціація експортерів борошна, в планах якої за 10 років наростити експорт цієї продукції до 7 млн тонн на рік.

"Таким чином, активізація зазначених гравців може посилити конкуренцію на світовому ринку борошна. Активізація поставок борошна з РФ може скласти конкуренцію українській продукції на ключових азіатських ринках, насамперед на ринку КНДР", – зазначають фахівці.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

До КНДР, безпосередньо або через Китай, в липні-травні 2017/18 МР було відправлено 136,5 тис тонн російського борошна і 122,8 тис тонн українського, тоді як за аналогічний період сезону 2016/17 обсяги поставок склали 61 тис тонн і 101,9 тис тонн, відповідно.

Реклама

"Розвиток власної переробки в країнах-споживачах стимулюватиме зниження цін на імпортоване борошно, що ще більш ускладнить конкурування на глобальному ринку для українських борошномелів", – попереджають експерти.

Нагадаємо, раніше українські аграрії попереджали, що посуха підніме ціни на хліб і борошно.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти