Ромпей розповів про свою "особисту невдачу" і уроки для ЄС

10 листопада 2014 9:39

Він так і не зміг переконати лідерів країн союзу піти далі по шляху економічної координації

Країни-члени Європейського союзу повинні приділити основну увагу структурним реформам, які зараз необхідні їм усім, включаючи Німеччину. Про це заявив голова Європейської ради Херман ван Ромпей.

Реклама

"Найважливішим уроком з кризи єврозони стало те, що ми повною мірою зрозуміли нашу взаємозалежність", – сказав він, виступаючи на організованій Академією деї Лінчеї науковій конференції "Куди йде Європа".

"Доля країни в 10 млн. осіб (Греції – ред.) впливає на валютну зону з населенням в 350 млн., та й на світову економіку в цілому", – зазначив Х.ван Ромпей.

За його словами, "члени урядів країн ЄС все це розуміли, і їм потрібно якийсь час для вживання заходів".

"Громадська думка теж прийшла до розуміння цього, на що, природно, було потрібно більше часу. Ми подолали екзистенціальну загрозу єврозоні, ми виграли цю битву – і з "Кассандрою", і зі спекулянтами", – заявив глава Євроради.

Реклама

Інший важливий урок кризи, за словами Ромпея, полягає в тому, що для його подолання в умовах такої взаємозалежності знадобилося "більше Європи". Це означало зміцнення економічного і валютного союзу. На це була спрямована більша частина роботи структур ЄС в останні роки.

"Початок банківського союзу – це, ймовірно, найбільший крок вперед в європейській інтеграції з моменту запуску самого євро", – зазначив він.

"Ви не можете мати одну спільну валюту і дев'ятнадцять різних варіантів економічної політики. Потрібен хоча б мінімум конвергенції", – підкреслив Х. ван Ромпей, мандат якого на посаді голови Європейської ради спливає наприкінці листопада.

В тренді
Карта. Де в Україні платять найвищі та найнижчі зарплати
Зарплати в червні зросли

Він заявив про свою "особисту невдачу" в тому, що за п'ять років перебування біля керма ЄС не зміг переконати лідерів країн союзу піти далі по шляху економічної координації. "Я поклав на стіл пропозицію, яка не отримала достатньої підтримки", – визнав голова Євроради.

"Але можна проігнорувати рішення, тільки не можна ігнорувати проблему. Тому я не здивований, що вже в грудні на першому засіданні Європейської ради під головуванням мого наступника ця проблема знову буде обговорюватися", – повідомив Х.ван Ромпей.

Реклама

Він констатував, що економічна криза триває довше, ніж очікували в Брюсселі після відновлення фінансової стабільності в єврозоні восени 2012 року. Економічне зростання в ЄС дуже слабке через високий рівень безробіття і занадто низький рівень інвестицій. Крім того, існує багато негативних зовнішніх чинників.

За словами глави Євроради, геополітична невизначеність впливає на довіру в Європі, економічні показники країн БРІК виявилися "слабкіше, ніж передбачалося, в випадку Китаю, просто слабкими у випадках Росії та Бразилії", і це давило на експорт ЄС, в той час як експорт є джерелом економічного зростання цілого ряду країн союзу.

Х.ван Ромпей закликав не шукати причини слабкого економічного зростання в грошово-кредитній політиці, яка адекватна. Не слід шукати їх у бюджетній політиці, бо в цілому вплив бюджетів на ріст було цього року нейтральним. За останні кілька років ЄС продемонстрував бюджетну гнучкість, не пред'являючи занадто високих вимог до номінальних показників дефіциту, а зосередившись на структурному дефіциті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти