РФ в черговий раз наполягає на повному погашенні Україною євробондів на $3 млрд

11 червня 2015 21:43

Росія 22 червня чекає погашення Україною купона на $75 млн за єврооблігаціями загальним обсягом $3 млрд

Росія в черговий раз наполягає на повному погашенні Україною своїх зобов'язань у розмірі $3 млрд, заявив заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак.

Реклама

Росія 22 червня чекає погашення Україною купона на $75 млн за єврооблігаціями загальним обсягом $3 млрд. Ці папери стали частиною російської програми допомоги Україні, про яку президент РФ Володимир Путін домовлявся з президентом України Віктором Януковичем наприкінці 2013 року. Папери з купоном 5% річних були випущені в грудні 2013 року на Ірландській біржі і викуплені Росією за рахунок коштів ФНБ, термін їх погашення – грудень 2015 року.

С. Сторчак повідомив, що РФ і Україна, яка намагається врегулювати свої боргові проблеми з пулом міжнародних кредиторів, не контактують з РФ щодо обслуговування й погашення цього випуску євробондів.

"У той же час ми добре знаємо, що наші партнери уважно стежать за тим, що відбувається в РФ з точки зору дискусій з цього питання. Ми самі дуже уважно стежимо за тими висловами і заявами, які доходять до нас із Києва і Вашингтона щодо планів України стосовно реструктуризації суверенного боргу", – сказав заступник міністра в ефірі телеканалу "Росія 1".

За його словами, будь-який неплатіж з української сторони означатиме подію дефолту.

Реклама

"Така ситуація або розвиток подій за таким сценарієм явно не відповідає інтересам України як суверенного дебітора. Я вважаю, що платіж прийде", – сказав С. Сторчак.

"Ми виходимо з того, що основний спосіб взаємодії з Україною як з дебітором – це взаємодія на майданчику МВФ. Є певні правила і процедури, які дозволяють нам розраховувати на те, що МВФ буде швидше нашим прихильником у питанні вирішення проблеми платежу, ніж опонентом. Мова йде про Росію як про суверенного кредитора", – додав він.

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова

На його думку, доля оплати основного боргу повинна знаходитися в компетенції урядів, а не виключно міністерств фінансів.

"У тих умовах, в яких ми реально живемо, в умовах скорочення доходів федерального бюджету, в умовах відсутності допуску до позикового капіталу на зарубіжних ринках ми змушені наполягати на тому, щоб дебітор повністю виконав зобов'язання перед РФ, які стануть частиною доходів федерального бюджету і будуть використані для цілей фінансування, перш за все, поточних соціальних витрат уряду", – сказав він.

Міністр фінансів РФ Антон Сілуанов заявляв, що Росія сподівається на виконання Україною своїх зобов'язань, а якщо цього не відбудеться, то РФ буде звертатися в міжнародні суди. Він зазначав, що міністр фінансів України Наталія Яресько запевняла його, що погашення зобов'язань перед Росією враховано в бюджеті країни.

Реклама

Зовнішекономбанк, який виступає банком-агентом РФ, напередодні повідомив Euroclear про те, що єдиним власником євробондів України на $3 млрд є Росія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти