Рейтингове агентство Fitch змінило довгостроковий кредитний рейтинг емітенту ДТЕК ВДЕ з "В" на "В-", прогноз – негативний

14 червня 2020, 20:16

Одна з причин негативного прогнозу – заборгованість ДП Гарантований Покупець перед ДТЕК ВДЕ в 1,8 млрд грн

Причинами перегляду рейтингу агентство Fitch називає системну кризу і відсутність подальших реформ в енергетиці, нестабільність розрахунків і борги за вироблену зелену електроенергію з боку ДП "Гарантований Покупець", що негативно впливає на фінансовий стан і ліквідність компанії. Іншими важливими факторами є відсутність прийнятих рішень відносно змін у законодавстві щодо перегляду розмірів зеленого тарифу та загальне погіршення економічної ситуації в Україні через пандемію коронавірусу.

Реклама

У повідомленні агентства йдеться про те, що з березня 2020 року рівень розрахунків ДП "Гарантований Покупець" з виробниками зеленої електроенергії варіюється від 5 до 10%. На кінець травня заборгованість перед ДТЕК ВДЕ досягла 1,8 млрд грн без ПДВ. Якщо ситуація з розрахунками не зміниться, фінансовий стан компанії буде ще більш послаблений, що може призвести до подальшого зниження рейтингу.

В тренді
"Пограбування" в законі: банки без дозволу стягнуть борги з рахунків українців

"Зниження рейтингових показників ДТЕК ВДЕ відображає кризу у відновлюваній енергетиці України. В аналогічних складних умовах знаходяться всі інвестори ВДЕ. Сьогодні вкрай важливо стабілізувати ситуацію в галузі і знайти взаємоприйнятні компромісні рішення між державою та інвесторами для виходу з кризи. Затягування рішень погіршує ситуацію, вкрай негативно впливає на інвестиційний клімат і може призвести до незворотних наслідків", – зазначив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.

Реклама

Переговори з інвесторами у відновлювану енергетику і урядом України щодо змін в законодавстві ВДЕ тривають більше дев'яти місяців. За цей період стан в секторі ВДЕ погіршився: заборгованість ДП "Гарантований Покупець" перед гравцями ринку за згенеровану зелену електроенергію досягла 14 млрд грн, не завершені реформи щодо переходу галузі на конкурентні механізми стимулювання ВДЕ – зелені аукціони, відсутнє розуміння перспектив майбутнього сектору. Відсутність дій з боку НКРЕКП і органів влади призвели інвесторів ВДЕ до фактичного дефолту, коли багато компаній не можуть виплачувати кредити, розраховуватися з постачальниками, платити зарплату. Це веде до загрози зриву виконання міжнародних енергетичних та кліматичних зобов'язань України, а також подальшого розвитку галузі.

10 червня дві асоціації ВДЕ, що брали участь у медіації з органами влади під патронатом Європейського Енергетичного Співтовариства, підписали Меморандум про взаєморозуміння з урядом. Меморандум означає фактичне погіршення фінансових умов всіх проектів ВДЕ. Це ціна бездіяльності й помилок, за які заплатять інвестори у відновлювану енергетику. Положення цього меморандуму повинні лягти в основу змін у законодавстві, і, після прийняття цих регуляторних змін парламентом, сприяти стабілізації ситуації і виходу галузі із затяжної кризи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти