Рейтингове агентство Fitch показало, наскільки важливий для України новий транш МВФ

13 серпня 2018, 13:04

Найближчими роками Україна опиниться під серйозним тиском виплат за зовнішнім держборгом, зазначили в Fitch

Кредитоспроможність України сильно залежить від підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявляє міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings у своєму прес-релізі.

"Програма розширеного фінансування (EFF) від Фонду є ключем до збереження міжнародних резервів при зростаючих платежах за державним боргом", – заявили в Fitch.

Реклама

У рейтинговому агентстві нагадали, що виплати України за зовнішнім боргом становитимуть ще 201,8 млн доларів США до кінця 2018 року і збільшаться до 3,3 млрд доларів в 2019 році і 3,9 млрд доларів в 2020 році.

"Черговий перегляд програми EFF дозволить Україні отримати четвертий транш МВФ - ймовірно, обсягом 1,9 млрд доларів США, – а також збільшити резерви і розблокувати інші багатосторонні та потенційно ринкові фінансові кошти", – зазначили в рейтинговому агентстві.

На думку Fitch, основними невирішеними питаннями є потенційні зміни в бюджеті 2018 року для задоволення вимоги щодо дефіциту бюджету в розмірі не більше 2,5% ВВП і зміна тарифів на газ для населення.

"Продовження співпраці з МВФ і міжнародними партнерами буде мати важливе значення для підтримки поліпшень в макроекономічній стабільності, обмеження відступів від прийнятих реформ і безпечного доступу до офіційного і ринкового фінансування", – резюмували в Fitch Ratings.

Нагадаємо, в 2015 році МВФ схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів. Спочатку програма передбачала щоквартальний перегляд програми.

Перший транш становив 5 млрд доларів. Україна змогла майже вчасно отримати другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в просуванні програмою. У 2016 році переговори поновилися, і МВФ вирішив виділити третій транш – 1 млрд доларів – в середині вересня 2016-го, а четвертий – 3 квітня 2017 року.

Реклама

З липня 2017 року Україна перебуває в переговорному процесі з МВФ: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, через зростання цін на міжнародних ринках, тоді як в Кабміні вважають таке різке підвищення цін для населення невиправданим.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард 19 червня 2018 року заявила, що виконання умови, яке стосується перегляду цін на газ для населення, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми. За її словами, інша передумова виділення Україні чергового траншу – дотримання граничного дефіциту держбюджету.

При цьому 26 липня в Україні знову відклали підвищення ціни на газ:

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти