"Революцій не буде": як команда Зеленського збирається змінити податкову систему

26 квітня 2019, 11:29

Гетьманцев назвав ключові напрямки, які потребують реформ

Команда обраного президента Володимира Зеленського збирається розвивати податкову систему України в декількох напрямках. Про це в інтерв'ю "Сьогодні" розповів Данило Гетьманцев, член команди Зеленського, президент Асоціації податкових радників і член Європейської асоціації податкових професорів.

"Хочу запевнити вас в тому, що революцій не буде. Буде нормальний системний розвиток податкової системи в декількох напрямках, серед яких діджиталізація податкових процедур, реформа оподаткування доходів і реформування системи податкових органів", – заявив Гетьманцев.

Реклама

Він також більш детально зупинився на кожному з цих напрямків.

  • Діджиталізація податкових процедур

"Ми хочемо все адміністрування податків перевести в електронну форму. Ввести е-чек (електронний чек. – Ред.), повністю запустити електронний кабінет, єдиний рахунок для сплати податків", – пояснив Гетьманцев.

  • Реформа оподаткування доходів

Цей аспект, за словами Гетьманцева, торкнеться і бізнесу, і фізичних осіб.

"Це стосується і податку на виведений капітал, загального декларування, розширення можливостей використання податкових відрахувань (податкової знижки), можливо – ми ще обговорюємо це – помірної прогресії ставки", – зазначив член команди Зеленського.

  • Реформування системи податкових органів

"Передача правоохоронної функції від Державної податкової служби в Службу фінансових розслідувань. Управлінський аудит податкової та митниці. Покращення матеріально-технічного забезпечення податківців і кадрове забезпечення служб", – описав план Гетьманцев.

Крім того, у Зеленського також вважають необхідною імплементацію в законодавство норм, спрямованих на деофшоризацію бізнесу, мінімізацію можливостей мінімізації оподаткування з використанням низькоподаткових юрисдикцій. 

"Також потребує реформування відповідальність за податкові правопорушення, зокрема декриміналізація ст. 205 КК України. Введення реальної відповідальності держави перед платником податків. Це тільки деякі приклади кроків, які ми вважаємо необхідними вже сьогодні", – додав Гетьманцев.

Нагадаємо, раніше новообраний керівник Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов озвучив цілі нової податкової служби. Він також звернув увагу на необхідність позбавити ДПС правоохоронної функції, яку зараз виконує податкова міліція.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти