Ретроспективний перегляд "зелених" тарифів вдарить по інвестклімату України – експерт

13 листопада 2019, 16:16

Україні дуже потрібні іноземні інвестиції для розвитку, проте права інвесторів у нас не захищені повною мірою

У разі ретроспективного перегляду "зелених" тарифів" постраждають інвестклімат і репутація України.

Реклама

Про це заявив адвокат, керуючий партнер і партнер-засновник АТ Arzinger Тимур Бондарєв, пише "Обозреватель" .

Адвокат зазначив, що Україні дуже потрібні іноземні інвестиції для розвитку, проте права інвесторів у нас не захищені повною мірою.

"Я радий змінам, що відбуваються в останні роки, але ми повинні визначитися, що таке безпека і незалежність. Я думаю, що це відкритість до інвестицій. Ми успадкували великі активи від СРСР. У нас найбільший енергопотенціал в світі. Але потрібні інвестиції", – сказав Бондарєв.

Експерт зазначив, що є ряд проблем, які відлякують іноземних інвесторів від України, зокрема, це корупція. Не менш негативним сигналом для інвесторів, на його думку, стане можливий ретроспективний перегляд законодавства, наприклад, по "зелених" тарифах. Він вважає, що від такого рішення постраждає репутація України і українці в цілому.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

"Ми маємо дуже цікаву дискусію на ринку з приводу зеленої енергетики. І я сподіваюся, що це закінчиться позитивно для інвесторів. Але якщо станеться ретроспективне зрізання" зелених "тарифів, то для мене це як страшний сон. Багато країн вже пройшли історію із зеленою енергетикою і вони намагалися грати з ретроспективним переглядом, і нічого хорошого. І справа не в грошах, а в репутації. За кожним великим проектом є великий капітал, ціла індустрія, яка довірила гроші нашій країні. Тобто втратив гроші не конкретний пан, а тисячі вкладників", – підкреслив Бондарєв.

Законодавством України гарантовано збереження "зелених" тарифів на незмінному рівні до 2030 року з метою стимулювання інвестицій у виробництво електроенергії з поновлюваних джерел.

Раніше банкір департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна заявила, що ретроспективний перегляд "зеленого" тарифу завдасть шкоди Україні, оскільки країна виплатить за позовами до міжнародних судів значно більше, ніж хочуть заощадити ініціатори такого рішення, а також відлякає іноземних інвесторів.

Нещодавно голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус запевнив, що влада не планує міняти "зелений" тариф і шукає прийнятне для всіх сторін рішення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти