Рішення МВФ стало знаковим для України – експерт

5 квітня 2017, 12:18

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Ананлітікі розраховують, що вже до кінця року Київ повернеться на міжнародні ринки облігацій

Рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) є знаковим в світлі історичної співпраці України з МВФ. Таку думку висловила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

За словами експерта, останній раз Україна доходила до отримання четвертого траншу за програмою МВФ 1998 р.

"Фінансування від МВФ та інших офіційних кредиторів є як і раніше важливим для економіки України в світлі погіршення зовнішньоторговельного дефіциту і зростаючого обсягу погашень за зовнішнім боргом (14 млрд дол в 2017-19 році, з них 7,5 млрд в 2019 році). Відповідно до нашого прогнозу, в цьому році Україна зможе збільшити обсяги запозичень від офіційних кредиторів до 5,3 млрд доларів з 2,3 млрд доларів в 2016 р. і вийде на ринок єврооблігацій з дебютним випуском після реструктуризації", – додала Бєлан.

Нагадаємо, завдяки рішенню
МВФ, Національний банк України (НБУ) істотно пом'якшив два ключових обмеження на валютному ринку, що вплинеінабізнес,інафізичнихосіб.

Реклама

Як відомо, Україна і МВФ вберезні2015 рокупідписалимеморандумпро економічнуіфінансову політику,якукраїнаповиннапроводитиврамкахпрограмирозширеногофінансування(EFF).ВсьогопрограмоюпередбаченоотриманняУкраїноюблизько17 млрддоларів,зякихвжевиділено7,7 млрддоларів.Так,у вересні2016роки післяоднорічноїзатримкиМВФсхваливнаданняУкраїнітретьоготраншуврозміріодногомільярдадоларів.

В тренді
Валютні кредити за день переведуть у гривню: Рада ухвалила потрібні закони
Вчора,3 квітня,Рададиректорів МВФ завершилатретійоглядекономічноїпрограмиУкраїниврамкахмеханізмурозширеногофінансування (EFF), що дозволяє виділити Україні близько 1 млрд доларів

Рішенняпро виділеннятраншубулоприйнятопіслядодатковоговивченняекспертамиМВФможливоговпливуторговельноїблокадинаукраїнськуекономікуіпоновленнямакроекономічнихпрогнозівзурахуваннямнаданихоцінокНБУіМіністерствафінансів.УМВФдійшли висновку,щоситуаціябуде чинити помірний впливнатемпиекономічногозростанняістанплатіжногобалансуіне становитиме загрозидлявиконанняінфляційнихцілейНБУ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти