Реєстрація за 7 євро для отримання дозволу на поїздку в ЄС: причини

13 січня 2020, 19:58

З 2021 року для безвізового візиту в країни ЄС доведеться заплатити 7 євро і отримати дозвіл

/ Фото: Pixabay

З 2021 року перед поїздкою до країн – членів ЄС громадянам України потрібно буде отримати попередній дозвіл шляхом подачі онлайн-заявки. За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро.

Реклама

Як повідомляє місія України при Євросоюзі, в дипломатичній установі вирішили прояснити всі деталі про зміни для громадян України умов безвізових поїздок в ЄС з 2021 року.

Дипломати повідомили, що з 2021 року ЄС вводить Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), що означає внесення змін до умов безвізових поїздок в ЄС для громадян третіх країн. Ці зміни стосуватимуться не тільки України, а й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великобританії, Канади, США та Японії.

Ця система поширюватиметься на громадян третіх країн, які користуються правом безвізового в'їзду на територію Євросоюзу.

"З 2021 року перед поїздкою до держав – членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл шляхом подачі онлайн-заявки. Видача авторизації на подорож буде займати кілька хвилин у разі відсутності зауважень у правоохоронних органів ЄС або елементів, які потребують подальшого вивчення. За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб молодше 18 і старше 70 років – безплатно). Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення строку дії проїзного документа, зареєстрованого під час подання заявки", – пояснили дипломати.

Реклама

При цьому Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Йдеться лише про простий дозволі на поїздку. У разі відмови у в'їзді через ETIAS особа має право подати апеляцію на рішення системи.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, які можуть представляти міграційну загрозу / загрозу у сфері безпеки і значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в'їзді в ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже мандрівники будуть знати заздалегідь, чи немає у держав – членів ЄС застережень з приводу їхньої поїздки", – інформували в місії України при Євросоюзі.

Раніше сайт "Сьогодні" писав: експерти відзначають, що все більше заробітчан повертаються в Україну, а строки трудової міграції скорочуються. Передовсім на батьківщину їдуть ті, хто виїхав за кордон у пошуках висококваліфікованої роботи – наприклад, лікарі.

Нагадаємо, одним з найсерйозніших викликів для України стала трудова міграція. Тільки за офіційними даними, 900 тис. українців працюють за кордоном. За іншими ж підрахунками, в минулому році з України виїхали близько 4 млн наших співвітчизників. Втім, багато хто повертається назад, адже робота за кордоном – ризик, особливо якщо їдеш туди не зовсім легально. Дуже часто українці стикаються з обманом і повертаються на Батьківщину ні з чим.

Також новини "Сьогодні" розповідали, що промислові підприємства готові добре платити своїм співробітникам. Подробиці в сюжеті:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти