Реформу енергетики в Україні потрібно прискорити – гендиректор ДТЕК

13 серпня 2018, 18:35

Для проведення необхідних змін, за словами Тимченка, необхідно 85-90 млрд. євро

Реформа та модернізація енергетичного ринку України не тільки життєво важливі для майбутнього України, але також можуть відігравати важливу роль в енергетичній безпеці європейського регіону. Про це написав генеральний директор енергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко в блозі для європейського видання Euractiv.

Для проведення необхідних змін, за словами топ-менеджера, необхідно 85-90 млрд. євро, більшу частину з яких повинні забезпечити приватні інвестори.

"Для цього інвестори повинні мати впевненість у тому, що вони можуть отримати гарантії справедливої, довгострокової віддачі від своїх інвестицій. А це означає, що процес лібералізації енергетичного сектора має завершитися", – стверджує Тимченко.

За його оцінкою, за останні кілька років держоргани досягли помітного успіху в цьому процесі, серед яких – формування нового незалежного регулятора і ухвалення закону про ринок електроенергії, відповідного Третього енергетичного пакету. Разом з тим, як вважає керівник ДТЕК, ще залишається низка заходів, які повинні бути терміново вжито українським урядом і учасниками енергоринку.

"Уряду, регулятору, оператору магістральної системи і іншим органам необхідно затвердити і впровадити близько 100 вторинних нормативних документів. До них відносяться нормативні документи, що регулюють внутрішньодобовий ринок електроенергії, ринок на добу вперед, роботу дистрибуції після анбандлінга, способи запобігання неплатежів на оптовому ринку електроенергії. ми не можемо дозволити собі подальші затримки в цьому процесі", – заявив Тимченко.

Серед інших питань, які потребують вирішення, він назвав завершення корпоратизації та анбандлінга державних енергетичних компаній, необхідність погашення заборгованості в розмірі 1 млрд. євро на оптовому ринку електроенергії, інвестиції в програмне забезпечення і устаткування для нового ринку.

Окремо Тимченко звернув увагу на політизацію процесу енергореформи.

"Це вже призвело до значного уповільнення процесу реформування енергетики та ставить під загрозу доступ країни до міжнародних фінансів, необхідним для модернізації нашої енергетичної інфраструктури. Публічне інформування про переваги цього процесу має життєво важливу роль. Українські громадяни повинні розуміти: хоча інвестори також виграють від цього процесу , основними бенефіціарами стануть самі українці", – зазначив гендиректор.


За словами Тимченка, ДТЕК готовий до змін, яких потребує запуск нового енергетичного ринку України. Однак, як і зовнішні інвестори, компанія не може повною мірою використовувати свої ресурси до того, як завершиться затвердження регуляторної бази.

"Ми очікуємо, що зацікавлені сторони, які більше впливають на цей етап реформи, чи це українські політики, чи представники міжнародних інституцій, таких як ЄС і МВФ, продовжать сприяти якнайшвидшому завершенню програми реформ", – резюмував представник енергокомпанії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти