Рецесія історичного розмаху: названо шість головних ризиків економіки

6 травня 2020, 17:40

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Прогнозується безпрецедентний з часу Великої депресії економічний шок для низки країн

Єврокомісія прогнозує рецесію історичного розмаху в Європі, яка планує виділити Україні гроші для боротьби з епідемією коронавирусу і її наслідками. Про це йде мова у весняному економічному прогнозі Єврокомісії, оприлюдненому в середу.

Реклама

"Європа переживає безпрецедентний з часу Великої депресії економічний шок. Масштаби рецесії і обсяги відновлення будуть нерівномірними, оскільки вони залежать від швидкості, з якою можуть скасовуватися заходи ізоляції, від значення таких послуг, як туризм в кожній (національної) економіці, і фінансових ресурсів кожної країни", – заявив член Єврокомісії з економіки Паоло Джентілоні.

Він вважає, що ці відмінності є загрозою для єдиного ринку і зони євро, але спільні і рішучі дії на європейському рівні можуть її пом'якшити.

"Ми повинні показати себе на висоті цього виклику", – сказав єврокомісар.

Презентуючи аналіз ЄК на пресконференції у середу в Брюсселі, він назвав шість ключових висновків, що випливають з весняного прогнозу на 2020 рік.

Реклама

Так, за його словами, абсолютно зрозуміло, що ЄС вступив у найглибший економічний спад у своїй історії: економіка ЄС в цілому скоротиться на рекордні 7,4% у цьому році і на 7,7% в зоні євро. При цьому у кризовому 2009 році скорочення досягло лише 4,5%.

"У 2021 році ми очікуємо відскік на 6,1% в ЄС і на 6,3% в зоні євро. Цього недостатньо, щоб повністю компенсувати втрати нинішнього року", – зазначив Джентілоні.

Крім того, рецесія, і відновлення будуть нерівномірними. За сукупними цифрами по ЄС і єврозоні ховаються значні відмінності між країнами.

Ще один пункт втрат – це слабка інфляція.

"Очікується, що в цьому році споживчі ціни значно впадуть, що відображає різке ослаблення попиту, а також різке падіння цін на нафту", – сказав єврокомісар.

Реклама

Він побоюється і зростання безробіття, хоча політики спробують стримати його зростання.

"Вплив пандемії буде відчуватися на ринку праці, що покладе край десятирічному періоду поліпшень", – попередив Джентілоні.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

Крім цього, він вважає, що рішучі політичні заходи викличуть зростання державного дефіциту і державного боргу у 2020 році. Реакція держав на пандемію у вигляді фіскальних заходів, спрямованих на обмеження соціального і економічного збитку, неминуче призведе до помітного погіршення державних фінансів в цьому році у всіх державах-членах ЄС.

І на закінчення Джентілоні вказав на ризики для найближчої економічної перспективи через те, що економічна активність в ЄС стрімко впала приблизно на третину. Такий шок призвів до низки потрясінь в області попиту, пропозиції, промислового виробництва, інвестицій, торгівлі та потоків капіталу.

"Проте, як тільки пандемія виявиться під контролем і заходи щодо стримування можуть бути поступово ослаблені, європейська економіка повинна почати відновлюватися в другій половині цього року", – вважає член Єврокомісії.

Реклама

Однак, з огляду на серйозність економічних наслідків, економіка ЄС, згідно з прогнозом, не зможе повністю компенсувати ці втрати в кінці 2021 року. Обсяг виробництва в кінці наступного року буде приблизно на 3% нижчий, ніж передбачалося в останньому осінньому прогнозі ЄК.

Відповідаючи на питання, чому Єврокомісія вибрала з трьох розроблених сценаріїв розвитку економіки найбільш оптимістичний, Джентілоні сказав, що він радше назвав би його базовим.

Один з двох більш негативних сценаріїв побудований на тому, що буде друга хвиля інфікування і держави ЄС повернуться до ізоляції, а другий – на те, що восени або взимку відбудеться справжня повторна епідемія, яка знову зажадає дуже жорстких заходів.

"Наш базовий сценарій заснований на гіпотезі, що, починаючи з травня, ми приступимо до поступового виходу з ізоляції з урахуванням місцевих особливостей", – пояснив член ЄК з економіки.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що Європа поступово виходить з карантину.

У європейських країнах епідемія почалася в різний час, відрізнялися стратегія і тактика боротьби з нею, а також облік і статистика пацієнтів. І зараз керівництво ЄС говорить про те, що європейцям потрібна підвищена координація дій.

Однак країни ЄС, які впоралися з проблемою коронавірусу швидше і легше, все ж планують ранішеза інших скасувати деякі обмеження, у тому числі і на своїх кордонах. Наприклад, Литва, Латвія і Естонія вирішили, що для скасування обмежень між їх країнами їм не слід чекати загальноєвропейського рішення.

Нагадаємо, що з 24 березня українцям заборонено виїжджати з країни з туристичною метою:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти