Реальні зарплати українців "не дотягують" до рівня 2013 року – НБУ

18 грудня 2018, 15:16

При цьому доходи населення в Україні стабільно зростають

Середній реальний дохід українців в кінці 2018 року становить 82% від рівня 2013 року. Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ) в своєму звіті про фінансову стабільність.

"Реальний наявний доход населення продовжує зростати. Це триває другий рік поспіль. У І півріччі 2018 року реальний наявний дохід населення виріс на 9,8%, але поки становить 82% від рівня 2013 року", - говориться в документі.

НБУ відзначає, що доходи українців зростають за рахунок зростання зарплат. При цьому оклади помітніше збільшилися в промисловості, транспортній, фінансовій сфері, а також в держуправлінні.

За 9 місяців 2018 року реальна зарплата збільшилася на 13%, зокрема в III кварталі – майже на 15%, тому за повний рік темп її приросту, згідно з прогнозом НБУ, складе близько 13%
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

"Мінімальназарплатавирослана16%,томувцьомуроціїївпливнадинамікусередньоїзарплатинесуттєвий.Також,всещевисокаінфляціяпризвела до того,щореальнийнаявний дохідчастининаселеннязнизькимизарплатамивиріспомірно",-підкреслиливНБУ.

Нагадаємо,ранішевіце-прем'єр-міністрПавлоРозенковідзначав,що зростаннязарплатвУкраїніобігнало інфляцію. Розенконагадав,щоза підсумками жовтня2018року реальназарплатавУкраїнізрослана14,2%в порівняннізжовтнем2017 року.

В тренді
Стартував прийом заявок на карантинні 8000 гривень: як оформити та хто отримає гроші

Крімтого,міністрсоціальноїполітикиАндрійРевавідзначав,що середня зарплатавУкраїніповиннабутине нижче15 тисяч гривеньвмісяць,щобгромадяникраїнипересталиїздитиназаробіткизакордон.Реватодіпідкреслював,щозбільшеннязарплатне повинносуттєвовплинутинаінфляцію,тому що"забезпеченоекономічнимресурсом".

Втім,вМіжнародномувалютномуфондіпідкреслювали,щозростаннязарплатвУкраїнівсежповинносупроводжуватисяпідвищеннямпродуктивностіпраці,інакшекраїніне вдастьсяуникнутиекономічнихпроблем.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти