Раду попросили спростити видобуток газу в Україні

29 листопада 2017 12:50

Чинна дозвільна система є надзвичайно бюрократичною і тривалою

Наступного тижня на розгляд Верховної Ради очікується винесення законопроекту №3096-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі", який передбачає дерегуляцію газовидобутку.

Реклама

За словами виконавчого директора Асоціації газодобувних компаній України Романа Опімаха, чинна дозвільна система є надзвичайно бюрократичною і тривалою: для введення родовища в промислову розробку компаніям потрібно зібрати 44 узгодження в 16 установах – на все це йде більше 3 років.

"Законопроект №3096-д передбачає скорочення дозвільної процедури на 18 місяців, що суттєво прискорить введення родовища в промислову розробку і спростить землевідведення для буріння нових свердловин. Це дозволить поліпшити ситуацію в секторі і видобуток природного газу. Ініціатива щодо спрощення дозвільних процедур в газовидобутку підтримана урядом і прем'єр-міністром. Вся галузь очікує, що цей важливий документ буде прийнятий парламентом вже наступного тижня", – зазначив Опімах.

"За нашими підрахунками, цього року простій бурового обладнання компанії становить 20 362 години. За цей час ми могли б пробурити 6 свердловин: а це – 131,4 млн кубічних метрів газу для країни. Якщо перевести ці цифри в гривню, то фінансові збитки компанії рівні 637,2 млн грн. Втрати держбюджету становлять 185 млн грн рентних платежів, з яких обласні та районні бюджети недоотримали по 12,7 млн грн, місцеве самоврядування – 6,4 млн грн", – повідомив голова правління ВАТ " Укргазвидобування" Олег Прохоренко.

Особливо болючою для газодобувних компаній процедура відведення землі під свердловину. На сьогодні вона є в рази довше, ніж саме буріння.

Не пропусти!
Міс збірної Англії: дружина Пікфорда любить кидатися грошима
Меган Девісон - дружина Джордана Пікфорда
Реклама

"З нашого досвіду, буріння нової свердловини займає 2 місяці, а на оформлення всіх дозволів, в кращому випадку, йде 6 місяців. Тобто підготовчий етап в кілька разів перевищує період самих робіт. І це найвдаліший і найшвидший приклад. Практика показує, що зазвичай компанії витрачають майже рік тільки на оформлення землі під промислову розробку, хоча необхідна площа для свердловини є зовсім маленькою і становить приблизно 0,04 гектара", – зазначив генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов.

Важливою реформою для газодобувної галузі, також підтримки урядом, є і зменшення податкового навантаження і зниження рентних ставок.

"Впровадження стимулюючої рентної ставки в розмірі не більше 12% для нових свердловин стимулюватиме видобуток газу і залучення іноземних інвестицій. Обов'язковою гарантією для таких проектів повинна стати фіксація цієї ставки – впровадження стабілізаційної умови мінімум на 10 років. Такий міжнародний інструмент використовується в більш ніж 22 країнах світу і вже знайшов відображення в законодавстві України про зелений тариф і угоді про розподіл продукції", – сказав генеральний директор компанії ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Раніше повідомлялося, що більшість компаній скорочують видобуток газу, а частина – взагалі закривається, поступаючись місцем постачальникам імпортного газу через бюрократичні складнощі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти