Рада ввела тимчасові податкові пільги для підприємств авіабудівної галузі

21 грудня 2016, 00:33

Документ розглядався у другому читанні

Верховна Рада України ввела тимчасові пільги з податку на прибуток та земельного податку для підприємств авіабудівної галузі з 1 січня 2017 року.

Реклама

За прийняття законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу (№3457) в цілому проголосували 253 народних депутати при необхідних 226.

Документ розглядався у другому читанні.

"Законопроект передбачає надання суб'єктам галузі літакобудування податкових пільг для налагодження повномасштабного серійного виробництва сучасних вітчизняних літаків і поліпшення фінансового стану з урахуванням середнього терміну розробки, підготовки та оснащення серійного виробництва нових літаків", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з текстом документа, до переліку податкових пільг входить тимчасове (до 1 січня 2025 року) звільнення авіабудівних підприємств від сплати ПДВ при імпорті товарів, крім підакцизних, і науково-технічних розробок для потреб літакобудівної промисловості; тимчасове (до 1 січня 2025 року) звільнення від сплати податку на прибуток для авіапідприємств, що виготовляють кінцевий продукт, а також тимчасове (до 1 січня 2025 року) звільнення від сплати земельного податку.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images
Реклама

"Кошти, що звільнилися повинні використовуватися на науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи з літакобудування, створення або переоснащення матеріально-технічної бази, на збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Використання таких засобів повинно бути пов'язано з прямою діяльністю платника податків. Суми вивільнених коштів визнаються як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень і стандартів бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності", – йдеться в тексті законопроекту.

Одночасно Рада прийняла зміни до Митного кодексу, які технічно дозволять реалізувати прийняті раніше норми щодо податкових пільг для авіабудівників.

За прийняття технічного законопроект №3458 про внесення змін до Митного кодексу проголосували за основу і в цілому проголосували 246 народних депутатів при необхідних 226. Законопроект розглядався за скороченою процедурою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти