Рада розблокувала закон про продаж землі

3 січня 2020, 21:10

Названо попередню дату голосування

На сайті Верховної Ради опубліковано порівняльну таблицю поправок в закон про продаж сільськогосподарської землі 2178-10.

Реклама

Це означає, що виконані всі формальні процедури для другого читання законопроєкту.

За регламентом, текст до другого читання має бути наданий за 10 днів до дати розгляду. Значить, після появи порівняльної таблиці (тобто розгляду комітетом всіх поправок), голосування може відбутися вже в перший пленарний день роботи Ради – 14 січня.

Про це заявив радник прем'єра Олексія Гончарука Олексій Мушак.

"До 6 сторінок законопроєкту було подано 4018 правок на 2528 сторінках. Більше 2000 з них стосуються референдуму. Саме слово "референдум" в таблиці зустрічається 4178 разів. Частіше, ніж будь-яке інше слово. ...Всі правки об'єднані в 9 блоків, у кожному з яких підтримана системна правка", – написав екснардеп від Блоку Порошенка на своїй сторінці у Facebook.

Реклама

Проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права власності на землі сільськогосподарського призначення і порядку їх обігу" вже готовий до розгляду Верховною Радою у другому читанні.

Про це написав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов у Facebook.

"Законопроєкт про ринок землі готовий до другого читання. Висновок комітету з усіма правками оприлюднено на сайті ВР", – написав Милованов.

Він зазначив, що право купувати землю іноземцям може бути надано тільки після референдуму.

Реклама

Право купувати землю матимуть українські громадяни і юридичні особи, засновані виключно громадянами України. Встановлюється обмеження на право володіти землею – 10 тис. га в одні руки.

Також, за словами чиновника, банки матимуть право власності на землю, але тільки тієї, яку отримали як заставу після невиплати кредиту. Водночас обмеження в 10 тис. га на банки поширюватися не буде.

"Банки повинні продати землю, отриману як заставу, протягом 2 років. Усі банки мають право кредитувати землю, незалежно від форми власності. Тобто банки з іноземним капіталом можуть кредитувати землю, отримувати землю в заставу, але повинні продати її. Якщо банки не продають землю протягом двох років, земля конфіскується. Держава виставляє землю на продаж, забирає витрати й інше повертає банку", – зазначив міністр.

Нагадаємо, в середині листопада депутати Верховної Ради в першому читанні схвалили проєкт закону, який дозволяє продаж земель сільгосппризначення. Це голосування дало старт земельній реформі, в межах якої планують навести порядок в кадастрі, звести всі реєстри, впорядкувати земельні відносини і дати можливість розпоряджатися своєю землею її власникам.

При цьому напередодні розгляду у Верховній Раді законопроєкту про ринок землі президент Володимир Зеленський зробив термінову заяву про власність українців на землю. Він зазначив, що закріплене в Конституції право українських громадян на володіння землею не відповідає дійсності. Крім того, президент підкреслив, що іноземці не зможуть купувати українську землю без референдуму. За його словами, після запуску ринку землі право продавати і купувати землю матимуть тільки українські громадяни і українські компанії. Відповідні поправки планують внести в законопроєкт під час його підготовки до другого читання.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти