Рада прийняла закон про ринок газу

9 квітня 2015, 16:50

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Облгазам заборонили безкоштовно користуватися державними газорозподільними системами

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект № 2250 про ринок природного газу України, розроблений за активної участі секретаріату Європейського Енергетичного співтовариства.

Реклама

За документ проголосували 290 народних депутатів.

При цьому парламент прийняв поправку №213: "Газорозподільні системи, власником яких є держава, не можуть перебувати у користуванні оператора газорозподільної системи на праві господарського відання, крім випадків приналежності такого оператора до суб'єктів господарювання державного сектору економіки". Оренда при цьому не забороняється.

"Оператор ГТС не буде володіти ні газотранспортною системою, ні газосховищами. Тому навіть якщо оператор матиме іноземний капітал, власність газотранспортної системи залишиться 100% державною", – зазначив під час обговорення законопроекту міністр енергетики Володимир Демчишин.

Згідно з пояснювальною запискою, основною метою законопроекту є "створення ефективного конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС, в тому числі, передбачених Директивою 2009/73/ЄС Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу стосовно спільних правил для внутрішнього ринку природного газу та Регламентом 715/2009 Європейського парламенту та Ради ЄС про умови доступу до мереж передачі природного газу".

Реклама

Зокрема, документ передбачає:

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити
  • правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу;
  • створення нормативної бази діяльності на ринку природного газу;
  • забезпечення недискримінаційного доступу до ринку природного газу його суб'єктів і всіх споживачів;
  • створення в Україні повноцінного ринку природного газу, заснованого на принципах вільної конкуренції з належним рівнем захисту споживачів (зокрема, категорій споживачів, які потребують особливого захисту), надійності енергопостачання і здатного до інтеграції з ринками газу сторін Енергетичного Співтовариства, в тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу.

Як зазначав заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко, в документі відсутні норми прямої дії і містяться тільки концептуальні рішення. "Цей закон передбачає повне розподіл функцій газопостачання, газотранспортування і газорозподілу. Також підвищується роль регулятора – НКРЕКП, яка разом з Кабінетом міністрів буде вирішувати питання ринкового ціноутворення", – пояснював Діденко.

Також законом встановлюється перехідний період, який визначений до початку II кварталу 2017-го. Також передбачається, що закон набуде чинності з жовтня 2015 року.

Нагадаємо, що раніше глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляв, що приведення українського "газового" законодавства у відповідність з європейськими стандартами відкриває перед Україною перспективу участі країни в Європейському енергетичному союзі.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти