Рада не змогла повернути пенсії "обраним" працюючим пенсіонерам

16 червня 2015, 17:41

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Виборчі органи місцевого самоврядування ризикують залишитися без голів

Верховна Рада провалила законопроект № 2639 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення функціонування місцевого самоврядування)".

Реклама

За документ проголосували всього 177 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.

"Верховна Рада України 2 березня 2015-го прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення". Даним Законом тимчасово, з 1 квітня 2015-го по 31 грудня 2015 року, забороняється виплата пенсії в період роботи особам на посадах, що дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання в порядку і на умовах, передбачених законом України "Про статус народного депутата України" , "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів".

Однак, на сьогоднішній день застосування цієї норми до посадових осіб органів місцевого самоврядування, які перебувають на виборчих посадах, спричинило за собою ряд проблем і негативно вплинуло на роботу місцевих органів влади.

Так, за останній час велика кількість голів сільських, селищних, міських рад написали заяви на звільнення зі служби у зв'язку з виходом на пенсію. І що найгірше – ця тенденція триває. Таким чином, громада втрачає законно обраного нею представника, місцеві ради залишаються без голів, що викликає політичний резонанс. Адже дострокове припинення повноважень особами, які перебувають на виборчих посадах, тягне за собою необхідність проведення позачергових виборів сільських, селищних, міських голів у різних областях України. Що неможливо в умовах, враховуючи дефіцит коштів у державі і проведення чергових місцевих виборів вже в жовтні поточного року.

Реклама

Крім того, в таке важливе для країни час довгоочікуваної децентралізації влади, масове звільнення керівників сіл, селищ, міст може призвести до гальмування реформ місцевого самоврядування, зокрема об'єднання територіальних громад, що є неприпустимим.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Також, відсутність керівників місцевих органів влади унеможливить впровадження на місцях норм Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Враховуючи викладене, та те, що чергові місцеві вибори мають відбутися вже в поточному році, постає нагальна потреба в їх проведенні, з метою недопущення залишення місцевих рад без голів, скасувати заборону виплати пенсій працюючим пенсіонерам на виборчих посадах в органах місцевого самоврядування", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

У той же час лідер Радикальної партії Олег Ляшко закликав не плутати держслужбовців з працівниками органів місцевого самоврядування на виборчих посадах.

Тим не менш, законопроект прийняти не вдалося навіть у першому читанні. Крім того, депутати відмовилися повернути проект закону його автору на доопрацювання, таким чином документ повністю відхилений.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти