Після палких дискусій Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу

Депутати попередньо схвалили законопроект в комітетській редакції

Верховна Рада України сьогодні, 25 грудня, прийняла за основу законопроект №1578 з урахуванням побажань комітету про внесення змін до Податкового кодексу України.

Прийняти за основу в урядовій редакції цей документ погодилися лише 86 депутатів. 118 – "проти".

Реклама

За основу з урахуванням пропозицій комітетів проголосувало 258 депутатів.

За словами спікера ВР Володимира Гройсмана, далі піде доробка законопроекту в комітетах.

Дискусії перед голосуванням

Реклама

Комітет з питань податків і митний політки запропонував виключити з документа новведенія з податку на різницю між доходами та витратами, все, що стосується податку на нерухомість. Також виключаються норми, що стосуються податку на експрот зерна.

Глава Мінфіну Наталія Яресько виступила проти, попросивши прийняти в першому читанні закон "як він є", "без винятків". "І ми всі ці питання обговоримо на комітетах", – пообіцяла міністр.

"Ми ж домовлялися, що приймаємо в першому читанні. А потім вже працюють комітети", – заявив спікер ВР Володимир Гройсман.

Реклама

Документ в урядовій редакції був розкритикований нардепами – вони наполягають на доопрацюванні документа до другого читання.

"Ми вимагаємо не обкладати освітній програми", – заявив Ніоклай Княжицький з "Народного фронту". Кабмін запропонував скасувати пільги з ПДВ для всіх освітніх послуг

Через це вартість освіти всіх типів може вирости відразу на 20%. За словами Княжицького, їх фракція готова підтримати закон, але тільки у випадку якщо будуть прийняті їхні програми. "Також ми просимо забезпечити льгтное налогооблаеніе укріанского кінематографа", – додав він.

"Уряд, який ми вибрали як професіоналів, ми чекали реформ! Є в цьому Налоговм кодексі хоч одна новація хоч одного міністра з проведення реформи в його Міністрества?", – Звернулася під час обговорення законопроекту до уряду депутат від "Батьківщини" Олександра Кужель.

"Це не реформування, це "зливання", – підкреслила вона. "Нічого вкладаємо, тільки знімаємо гроші з людей", – сказала Кужель, також зажадавши від голови Мінфіну Наталії Яресько внести ізмненія які б дозволили збільшити дохідну частину бюджету.

"Законопроект, який запропонувало правіітельство, спрямований на абсолютне зубожіння людей і на соданія поліцейської держави", – зазначив представник Опозиційного блоку Олександр Вілкул. "Наприклад, пропонується ввести податок на абсолютно всю нерухомість – кожен квадратний метр "хрущовки", сараю, гаража", – підкреслив він.

"Металурги, машинобудівники, гірники, хіміки тепер ще раз повинні будуть заплатити з песіі 15% податків! Ні в якому слчае не можна приймати цей законопроект", – заявляв Вілкул. "Подорожчає все!" – Упевнений нардеп. "Опозиційний блок безумовно, не буде голосвать законопроект і буде наполягати на своїх поравках", – резюмував він.

А Віталій Хомутиннік підкреслив, що їхня група "Економічний розвиток" при підготовці закону до другого читання буде вимагати щоб всі пільги були чітко прописані і збережені.

У Раді був представлений також альтернативний депутатський законопроект, за який однак не голосували. "Ми побачили збільшення навантаження на фізичних осіб, малий та середній бізнес. А оподаткування олігархів не збільшується", – заявив автор альтеративного документа Міхайю Головко.

Нагадаємо, урядовим документом скорочується число податків з 22 до 9. При цьому для фізосіб з'являється нова навантаження. Зокрема, "військовий податок" зберігається безстроково – до моменту, поки Рада не прийме рішення про закінчення реформи ЗСУ. При цьому збір буде поширюватися на всі доходи, оподатковувані податком на доходи фізичних осіб.

В урядовій редакції документа право встановлювати розмір податку на житлову нерухомість (і пільги по ньому) переходить до місцевої влади. Цю норму комітет ВР запропонував виключити.

Крім того, Кабмін запропонував скасувати пільги з ПДВ для всіх освітніх послуг. Через це вартість освіти всіх типів може вирости відразу на 20%.

Подарунок від уряду школярам – за освіту треба буде платити додатково 20%

Також вводиться акцизний податок з продажу через роздрібну торгову мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива. Ставка податку буде встановлюватися місцевими органами влади у розмірі від 2% до 5% від обсягу реалізації.

Зміни до Податкового кодексу, які запропонував Кабмін (Список)

Вводиться також податок на розкішні авто. Ставка цього збору запропонована на рівні 25 тис.грн на рік. Документ розглядає як "розкішних" автомобілі з дизельним двигуном об'ємом 2,5 тис. куб. см або з бензиновим двигуном об'ємом 3 тис. куб. см. Вік таких авто не повинен перевищувати п'ять років.

Кількість груп платників єдиного податку скорочується до чотирьох.

Ці зміни, за словами прмьер-міністра Арсенія Яценюка, необхідно для прийняття держбюджету на 2015 рік.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Ціни
В Україні дорожчають продукти
Що зросло в ціні?
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.57

Євро (€)

31.03

Російський рубль (₽)

0.37

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
Як зберігати заощадження в Україні?
Дізнатися
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,92
17,76
30,98
30,69
29,22
17,98
33,09
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,68
28,28
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти