Рада мала достатньо повноважень для запуску зелених тарифів в Україні, – експерт

Уряд також має право здійснювати індивідуальне правове регулювання у сфері тарифів, вважає експерт

Верховна Рада України мала достатньо повноважень для введення зелених тарифів в Україні у 2009 році, що сприяє розвитку відновлюваної енергетики в країні. Про це у статті для газети "Юридична практика" написав Григорій Берченко, доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, повідомляє "Politeka".

Він нагадав, що 47 народних депутатів України подали подання до Конституційного Суду України з метою перевірити наявність повноважень у Верховної Ради на запуск "зелених" тарифів в Україні.

Реклама

"Конституційний Суд України (КСУ) час від часу стикається з проблемою компетенції законодавця, предметом законодавчого регулювання, його межами, адже саме порушення таких меж може наводитися як аргумент неконституційності положень закону", – пише експерт.

Він провів аналіз низки європейських практик і підкреслив, що парламент діяв у рамках своїх повноважень. При цьому Берченко вказує, що Верховна Рада України вільна у визначенні політики ціноутворення, встановлюючи граничний рівень тарифів, що є складовою внутрішньої економічної та соціальної політики.

"Навряд чи логічно бачити цінову сферу в цьому списку як якусь особливу, яка має особливий статус з точки зору її нормативного регулювання і повинна грунтуватися на підзаконній регламентації, при цьому інші сфери повинні підлягати регламентації законодавчої", - сказав експерт.

Реклама

Також він повідомив, що уряд, у свою чергу, має право здійснювати індивідуальне правове регулювання у сфері тарифів, про що свідчить раніше прийняті рішення КСУ.

Нагадаємо, в серпні 2020 року за позовом 47 народних депутатів Конституційний суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про "зелені" тарифи.

На думку співзасновника асоціації відновлюваної енергетики України Ігоря Тинного, народні депутати створюють тиск на виробників "зеленої" електроенергії, щоб погіршити інвесторам умови ведення бізнесу і полегшити можливість рейдерського захоплення цих підприємств.

Реклама

На думку доктора юридичних наук, професора Ужгородського національного університету, радника голови Конституційного Суду України (2008-2010) Михайла Савчина, парламент України мав повноваження на введення "зелених" тарифів, які зараз намагаються оскаржити в Конституційному суді.

Як зазначає юрист Ярослав Чекер, жодна країна у світі не ставить під сумнів законність "зелених" тарифів, визнання їх неконституційними в Україні стане катастрофою для інвестиційного іміджу країни.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти