Працюючим пенсіонерам урізали пенсії

17 березня 2015, 12:31

Відповідний закон набув чинності від сьогодні

Сьогодні, 17 березня, в Україні набув чинності прийнятий парламентом і підписаний президентом урядовий закон про внесення змін до пенсійного законодавства, що передбачає скорочення пенсій працюючим пенсіонерам, тимчасове скасування виплати пенсій працівникам, які займають спеціальні посади, а також зміна умов виходу на пенсію для громадян, мають право на "пільгову" пенсію. Закон опублікований в урядовій пресі.

Реклама

Під дію документа потрапляють всі пенсіонери, крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців.

Відповідно до закону, урізання пенсій працюючим пенсіонерам до 85% нарахованого обсягу виплат стосується всіх працюючих пенсіонерів, чиї пенсії перевищують півтора розміру мінімальної зарплати (1218 грн).

У той же час, у разі, якщо пенсіонер звільниться з роботи, розмір пенсії відновлюється і виплачується у повному обсязі.

Скасування виплати пенсій, відповідно до закону, є тимчасовим заходом і діятиме до 31 грудня 2015 року. Вона стосується працюючих пенсіонерів, які займають спеціальні посади – прокурорів, суддів, народних депутатів. У разі, якщо такі пенсіонери приймуть рішення звільнитися з займаних посад, пенсійні виплати будуть відновлені в повному обсязі. В той же час, розмір пенсій, за нормами закону, обмежений 10 розмірами мінімальних зарплат.

У відношенні пільгових пенсій закон передбачає, що правом на пільгову пенсію мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, роботах у шкідливих і особливо шкідливих умовах, які досягли 50 років (чоловіки) і 45 років (жінки), які мають стаж роботи 25 років ( чоловіки) і не менше 20 років (жінки).

Реклама

У той же час, згідно закону, пільговий стаж для жінок почне підвищуватися – на 6 місяців щороку. Таким чином, до 1 квітня 2024-го пільговий стаж для призначення пенсії буде підвищено до 25 років.

Також на пільгову пенсію мають право працівники, зайняті повний робочий день на роботах у шкідливих і важких умовах. Перелік таких професій і визначає Кабінет міністрів. Вік виходу на пенсію для таких працівників становить 55 років, а стаж – 30 років (чоловіки) і 25 років (жінки).

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти