Робота по-новому: в Центрах зайнятості навчатимуть вести бізнес і запустять мобільні додатки

3 жовтня 2015, 08:15

Ірина Крикуненко

Нацагентство буде обмінюватися вакансіями з рекрутинговими агентствами

Зовсім скоро в Україні з'явиться Національне агентство зайнятості. Воно прийде на зміну старій Держслужбі зайнятості, ліквідацію якої анонсували в квітні 2014-го. Законопроект про створення Нацагентства майже готовий і вже в найближчі тижні відправиться в Кабмін, звідки його подадуть до ВР. У разі успіху агентство запрацює вже з початку наступного року, а до кінця 2 016 – обіцяє багато новинок. Експерти називають ідею вдалою: "Службі зайнятості давно потрібна активна реформа. Тому що сьогодні воно займається тільки виплатою допомоги", – вважає керівник експертно-аналітичного центру hh.ua Руслана Березовська. "Сегодня" дізналася у заступника голови Держслужби зайнятості Сергія Кравченка, які нововведення очікують українців на ринку праці.

Реклама

Онлайн:базавакансій ікабінет

До речі,обіцяютьукраїнцямбагато новинокіу віртуальному просторі.

Відомство анонсує створення єдиної бази вакансій, яка буде доступна на сайті. Зареєструватися в ній і завести особистий кабінет зможе кожен охочий, навіть той хто не стоїть на обліку як безробітний. Для цього потрібно вказати особисті дані та заповнити в інтернеті форму для резюме. Після цього користувачеві пропонують відповісти на питання про бажану роботу. За підсумком система видасть список підходящих вакансій в потрібному регіоні. Нову базу вакансій створять на основі старої, якої майже ніхто не користується. "У майбутньому ми плануємо повністю перейти на електронний документообіг. Зараз папка безробітного складається приблизно з 20 папірців, а після реформи всі ці відомості людина зможе завантажити в особистий кабінет. Це може бути сканкопіі паспорта, ідентифікаційного коду, необхідних довідок і трудової книжки. Нововведення допоможе людині уникнути черг у центрі зайнятості, а нам – працювати з претендентами більш оперативно", – говорить Кравченко.

Ще одне нововведення -додаток насмартфон.З його допомогою людиназможедистанційнопідключатися добази вакансій такористуватисяонлайн-кабінетом.Ця програма будесинхронізована зсоцмережамикористувачаірозрахована наукраїнцівдо 35 років.

Реклама

Прогноз: вычислят нужных

Ще одна новафункціямайбутньогоНацагентствазайнятості -короткостроковий ісередньостроковийпрогноз ринкупраці.Займатисяпрогнозуваннямбудеспеціальний інститут,якийстворять уструктурівідомства.За словами Кравченка, допомагатиз усімацими нововведеннямивідомствубудуть дещоміністерств: Мінекономіки, Мінсоцполітики, Міносвітиі частковоМінфін.

"За допомогою такогопрогнозуми зможеморозуміти, якіфахівціі в якій кількостіпотрібні будуть, наприклад,через п'ять років.Виходячи з цього, формуватимутьсябюджетні місцяу вузахна майбутнійрік",- пояснюєКравченко.Кориснимнововведеннябудеі для дорослих- виходячи зкороткострокового прогнозуринку праці,можна буде визначити,яких фахівцівзараз не вистачаєв країні.Як наслідок -з'являться новіінноваційні напрямибезкоштовногопрофнавчанняв самомуНацагенстві.

Навчання: тестиістажистина фірмах

У майбутньомуНацагентствінамір вестиукраїнцівз самого юного віку:нововведенняочікуютьякшколярів, так істудентів.

Реклама

Так, учням 9-х і 11-х класів збираються ввести обов'язковий курс профорієнтації (зараз вона проводиться вибірково, за бажанням). Для цього відомство вже почало запасатися спеціальними тестами, які допоможуть юним українцям визначитися з майбутньою професією. "Програма ООН надала нам спеціальний тест. Відповівши на всі питання, учень отримує 16 сторінок тексту, в яких описано його психологічний і професійний портрет. У Європі така практика існує давно. Нам же це допоможе позбавитися від тисяч юристів та економістів, які зараз сидять без роботи. Крім того, ми плануємо проводити пропаганду робітничих спеціальностей", – говорить Кравченко.

Що стосуєтьсястудентів, то для нихобіцяютьвпровадитиактивнустажуванняв компаніях,починаючиз 3-гокурсу навчання."Є два варіанти:коли підприємствозамовляєвузупотрібного фахівця, друге -доручитиуніверситетамукладати договориз компаніями, якібудутьбрати студентівнапостійнустажування.Таккомпанії зможутьвиховатисобіпотрібного фахівця".Зацікавлюватифірмиу співпраціплануютьза допомогоюфінансово-економічних стимулів, таких якдержпільги.

Бізнес: картапослугта план роботи

Після проведенняреформиособливу увагуплануютьприділитиі підприємницькимініціативамукраїнців, а саме -допомагати ізаохочувати створеннясвого бізнесу.

В тренді
Перші сім банків погодилися видавати іпотеку під 7%: список

Тутпропонують відразукільканововведень:відконсультаційних центрівдозразковогобізнес-плану."Ми плануємозайматися не тількибезробітнимнаселенням, але йпрацевлаштованим.Наприклад, якщови хочете змінитипрофесію, мипідкажемо,де можнапройти навчанняабояк зробити цедистанційно", – говоритьКравченко.

Реклама

Для бажаючихпочати свою справу вНацагентствістворятьспеціальніконсультаційні центри.Там людиназможе отриматибізнес-поради тапройти необхіднікурси.Тамже можна отриматиперсональногоконсультанта,який буде вестипочинаючого підприємцяперший часпісля відкриття.

Такожбажаючимрозпочати свою справупропонують скористатисяспеціальним"навігатором", який з'явитьсяна порталі.Дляцього,реєструючисьв системі,потрібно буде вибративкладку"бізнес", після чогонаекрані з'явиться"картаможливостей".На ній можнабуде подивитися,в якому регіоніяких товарівабо послугне вистачає.Вибравшисферуірегіон, дебудездійснюватисямайбутнядіяльністьфірми, людина отримуєприблизнийбізнес-плані можливість вибратиконсультанта.

Робота:соцпідприємства

Особливу увагуплануютьприділити інезахищенимкатегоріям українців:біженцямзі Сходу, ветеранамбойових дій,матерям-одиначкам,колишнім ув'язненимі всім тим, у когоможуть виникнути труднощіпри пошуку роботи.

Для ниххочуть створюватиспеціальнісоціальні підприємства, кудилюди зможутьвлаштуватися."Соцпідприємствомможе статибудь-яка фірма,50% працівниківякої -незахищені категоріїукраїнців, аодин із співзасновників- органмісцевої влади, якгарантія того, щофірмане ухиляєтьсявід податків.Такіпідприємства отримуватимуть50% -вуподаткову знижкуна прибуток.Сфера діяльностіїхне матиме значення", -пояснюютьу відомстві.

Окремісоціальні програмипропонують іпереселенцям:рядміжнародних організаційнадає пільговікредити для підприємств, де працюютьпереселенці.Іншіпрограмипокриваютьпідприємцювитрати на заробітну платуйого співробітників-переселенців.Як результат -в Україні з'явитьсябільше робочих місцьдля біженцівзДонбасу.

Обмін:обіцяють більшевакансій

Щобпропонуватиукраїнцям більшевакансій,Нацагентствозбираєтьсявдаватисядо співпраці зпозавідомчимифірмами тарекрутинговимиагентствами.З двома знихвжепідписано першімеморандумипро спільну роботу, але в майбутньомувідомство має намірохопити всіхвеликих гравців ринкупрацевлаштування.

"Зараз ми маємо у своєму розпорядженні в основному робітники вакансії (наприклад, електрики, столяри, механіки), які, на жаль, не користуються популярністю. І в очах нових претендентів ми не пропонуємо престижну роботу. Тому ми ініціюємо обмін вакансіями з такими проектами, як hh.ua і rabota.ua. Ми їм – професіоналів з технічних спеціальностей, вони нам – більше вакансій "білих комірців" (наприклад, менеджери, економісти, юристи). Таким чином ми, по-перше, розраховуємо залучити більше молоді, а по-друге, наші підопічні будуть мати більш широкий вибір спеціальностей і пропозицій", – говорить Кравченко. Всі ці нові вакансії з'являться в єдиній базі і будуть доступні в загальному пошуку.

За його словами,сферадіяльності майбутньогоНацагентствау вісім разівширше,ніж звичайноїрекрутинговоїфірми, тому яккрімпосередництва міжроботодавцем іздобувачемтамзаймутьсяще йнавчанням.У зв'язку з циму відомствірозглядають можливістьперенавчанняпевної кількості людейза попереднім замовленнямприватної фірми.Так, безробітніотримаютьмісця, афірма-фахівця,що відповідаєїї вимогам.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти