П'ять найбільших асоціацій відновлюваної енергетики України уклали меморандум

30 жовтня 2018, 19:56

Асоціації представляють більше 80% ринку відновлюваної генерації країни

Українська асоціація відновлюваної енергетики, Українська вітроенергетична асоціація, Асоціація сонячної енергетики, Українська воднева рада і Біоенергетична асоціація України уклали меморандум, в якому наполягають на необхідності термінових змін в системі стимулювання зеленої енергетики України.

Керівники асоціацій вважають, що не можна затягувати процес переходу на нову модель підтримки відновлюваної енергетики (ВДЕ) шляхом впровадження аукціонів, яка сьогодні діє в більшості країн Європи. Імплементація аукціонів створить прозорі умови для розвитку і приросту нових потужностей ВДЕ і допоможе уникнути збільшення фінансового навантаження на ринок електричної енергії.

Асоціації представляють більше 80% ринку відновлюваної генерації України. Це свідчить про те, що міжнародні інвестори та професійні гравці ринку ВДЕ відповідально ставляться до розвитку сектора в Україні, усвідомлюючи необхідність змін в законодавстві. Тому вони підтримують перехід на систему аукціонів замість "зеленого" тарифу, який закінчує своє дію 31 грудня 2029.

Реклама

Зараз у Верховній Раді України зареєстровано вісім законопроектів щодо нової моделі підтримки ВДЕ шляхом впровадження аукціонів (законопроект №8449 від 07.06.2018 р. і сім альтернативних до нього), та вже кілька місяців триває обговорення і доопрацювання основного законопроекту. Представники асоціацій стурбовані тим, що занадто тривала дискусія призведе до затримки змін в системі стимулювання розвитку електроенергетики з поновлюваних джерел енергії в Україні. Тому вони виступили з єдиною узгодженою позицією від імені переважної більшості гравців і інвесторів ринку ВДЕ щодо майбутніх змін в законодавстві. Серед інших пропозицій вона включає:

  •     - введення нової системи підтримки вже з 1 січня 2020 року. Це означає, що всі проекти ВДЕ, які не матимуть підписаного pre-PPA до кінця 2019 року, реалізуються за участю в аукціонах;
  •     - встановлення порядку проведення аукціонів Кабінетом міністрів України та використання як майданчика електронної торгової системи "Prozorro";
  •     - встановлення аукціонної ціни (ціна 1 кВт ∙ год запропонована переможцем аукціону) не вище розміру "зеленого" тарифу на дату проведення аукціону; надання підтримки переможцю аукціону протягом 20 років;
  •     - визнання переможцем аукціону найбільш ефективного щодо цінових пропозицій проекту без обмежень у вигляді регіональних квот і т.д., щоб знизити фінансове навантаження на споживача;
  •     - планування прозорих квот на 5 років вперед відповідно до Плану розвитку системи передачі з урахуванням міжнародних зобов'язань України в сфері розвитку ВДЕ;
  •     - проведення аукціонів двічі на рік;
  •     - додаткове стимулювання розвитку малої і розподільної генерації з ВДЕ;
  •     - відсутність ретроспективних змін для діючих об'єктів ВДЕ.


Сторони також готові до діалогу щодо зниження "зеленого" тарифу з 2020 року.

Асоціації вважають, що зволікання з ухваленням відповідного закону призведе до погіршення фінансування з боку міжнародних фінансових установ, і, як наслідок, невиконання Україною зобов'язань щодо розвитку ВДЕ, взятих перед Європейським Енергетичним Співтовариством. Це в подальшому загрожує розвитку сектора ВДЕ завдяки ймовірності порушення гарантій інвесторам, що погіршить інвестиційну привабливість як галузі відновлюваної енергетики, так і країни в цілому.

"Зміна механізму стимулювання відновлюваної енергетики в Україні неминуча. В інтересах відповідального бізнесу і тих, хто вболіває за розвиток зеленої енергетики, щоб дані процеси відбулися якомога швидше. Будь-яке затягування процесу призведе до погіршення інвестиційного клімату в галузі і країні в цілому", – заявив голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель.

333_12

В тренді
Рано ховати: курс біткоїну різко впав, але це не кінець ралі

"Будь-які законодавчі зміни, пов'язані з впровадженням нової системи підтримки сектора відновлюваної енергетики шляхом впровадження аукціонів, повинні позитивно вплинути на інвестиційний клімат в Україні і гарантувати переможцям аукціонів безперешкодне приєднання нових потужностей до національної енергомережі. Обсяги нових потужностей ВДЕ визначатимуться відповідними щорічними квотами на загальному державному рівні і повинні відповідати Енергетичній Стратегії України до 2035 року, – вважає голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. – В той самий час треба чітко розуміти, що без прозорого розуміння, які будуть надані квоти для нових потужностей ВДЕ у виробництві електроенергії, ринок не розвиватиметься".

Реклама

222_19

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти