Путін – про розрахунки України за газ: Заплатили нуль. Ми будемо терпіти ще місяць

Президент Росії заявив про можливий перехід на продаж газу за передоплатою

Президент Росії Володимир Путін заявляє, що Москва може перейти на нову схему продажу Україну газу – за передоплатою. "Що стосується України, ми уклали контракт у 2009 році (газовий – ред.) І до цих пір Україна реально зі збоями, але все-таки платила. І формула ціни, за якою ми розраховували, як Україна повинна платити за російський газ, вона як була закладена за домовленостями з прем'єром Тимошенко та її міністром економіки з промовистим прізвищем Продан (він і зараз міністр економіки), формула так і залишилася незмінною", – заявив Путін під час "прямої лінії".

Він зазначив, що ціна 268,5 дол за тисячу кубометрів газу була встановлена з урахуванням регулярної оплати. "Минулого року ми зробили крок – дали 3 млрд кредиту (Україні) і знизили ціну на газ до 268,5 дол. При домовленості, що нам виплатять накопичений борг і будуть регулярно платити по зниженій ціні. А якщо не платитимуть – ми повертаємося до колишньої ціни", – сказав Путін.

Реклама

За його словами, в березні Україна повністю не розрахувалася за газ. "У січні заплатили цілком, в лютому – вже менше половини, а в березні новий уряд не заплатив взагалі нічого. З 225 млн. дол. заплатили нуль, жодного долара, жодного рубля. Згідно з домовленостями, ми перейшли на колишні ціни", – заявив Путін.

Він також розповів про те, як Росія розраховує розмір боргу України. "Навіщо нам фіксувати борг за низькою ціною, якщо ми можемо фіксувати його за контрактними договорами? Це та ціна, яку ми встановили за домовленістю. Це не політична ціна", – заявив Путін.

Президент Росії додав, що готовий чекати грошей за газ ще місяць. "У розмові з західними партнерами ми сказали, що не наполягаємо на негайних платежах. Ми попросили їх взяти участь у порятунку української економіки. Ми готові ще терпіти. Ми будемо терпіти місяць. Якщо платежів не буде, ми відповідно до контракту перейдемо на передоплату. Тобто Україна буде повинна заплатити вперед, а ми поставимо рівно стільки, за скільки вони заплатили. Це дуже важкий спосіб розрахунку, який може привести до збоїв у транзиті. Саме тому ми проявляємо таку корпоративність і готовність до домовленостей", – сказав Путін.

Реклама

"У контракті (газовий договір між Україною і Росією) прописані поставки, які вираховують сьогоднішню ціну 485 дол. і зобов'язання по транзиту. Саме для того, щоб убезпечити себе від таких ризиків, ми побудували"Північний потік". Для цього буде будуватися і "південний потік", – сказав Путін.

Президент Росії також заявив, що згідно з Харківськими угодами, Москва заплатила мільярди доларів за базування Чорноморського флоту в Криму. "Росія щорічно платила більше 90 млн. дол. за перебування ЧФ РФ в Криму. І плюс до цього ми домовилися, що Росія прибере вивізне мито на газ для України, це знизило ціну на 100 дол. Ми повинні були почати платити ці гроші тільки в 2017 році, але ми почали платити відразу. За минулі 4 роки ми заплатили мільярди доларів. Виникає питання, де ці гроші? Угода ще не настала, а ми почали платити так, ніби договір вже діє. Потім ми денонсували харківські угоди", – сказав Путін.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти