ПУМБ вчить українців фінансовій грамотності

27 листопада 2019, 14:10

Актуально

Фінансова грамотність як дисципліна введена в навчальний шкільний курс тільки з 2019 року

Ми щодня маємо справу з грошима. Але, як виявилося, зовсім не вміємо ними розпоряджатися. Саме до такого висновку приводять результати дослідження Індексу фінансової грамотності ОЕСР, проведеним USAID спільно з НБУ: Україна посіла останнє місце в рейтингу фінансової грамотності серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Реклама

За результатами дослідження, найнижчий бал фінансової грамотності в українців 18-24 років, а найвищий – у віковій групі 25-34. Результати досить прогнозовані, адже молодих українців ніхто системно не навчав, як правильно поводитися з грошима. Фінансова грамотність як дисципліна введена в навчальний шкільний курс тільки з 2019 року.

Втім, освоїти ази фінансової грамотності можна не тільки за допомогою держави, але й за допомогою бізнесу. Тим більше, що згідно з дослідженням, проведеним Visa і GfK Ukraine у 2018 році, 86% опитаних українців хотіли б підвищувати рівень знань.

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ) проводить освітні заходи щодо фінансової грамотності до Дня заощаджень, який відзначається в Україні восени.

Освітні зустрічі проходять в відділеннях ПУМБ, в середніх і вищих навчальних закладах, на підприємствах і в організаціях в різних містах: Харкові, Дніпрі, Бердичеві, Запоріжжі, Сумах, Павлограді, Маріуполі, Львові, Рівному, Івано-Франківську, Одесі, Полтаві, Луцьку, Кременчуці, Краматорську, Покровську та ін. Їх мета полягає в тому, щоб громадяни різних вікових і соціальних груп стали більш обізнаними про діяльність банків і користування банківськими продуктами та послугами.

Реклама

Під час зустрічей фахівці ПУМБ розкрили ряд практичних питань: як управляти своїми фінансами – економити, накопичувати і примножувати; як правильно займати, щоб кредит не був обтяжливим для сімейного бюджету; як користуватися послугами через Інтернет; як убезпечити себе від онлайн-шахрайства тощо.

Співробітники ПУМБ вчили українців, як можна економити і заробляти на банківських послугах. Наприклад, багато хто до цих пір не знає, що оплата комунальних, як і поповнення рахунку мобільного телефону, може бути без банківської комісії, якщо сплачувати через інтернет-банкінг. Навіщо ж платити до 50 грн за те, що можна зробити безкоштовно?

Найбільша кількість питань аудиторії була пов'язана з телефонним шахрайством. Дуже поширена схема, коли шахраї дзвонять від імені "служби безпеки банку" або від імені "менеджера банку" з метою розблокувати платіж. Користуючись фактором раптовості, а також тим, що більшість українців по факту не знають, як діяти в подібних ситуація, шахраї шляхом маніпуляцій отримують від своєї жертви пароль, номер картки та інші дані, які дозволяють отримати доступ до рахунку і зняти з нього гроші. Схема не нова, але українці й далі ловляться на цей прийом шахраїв.

Співробітники банку звертають увагу, що дотримання базових правил фінансової безпеки дозволить не попастися на вудку навіть найдосвідченіших шахраїв. Що потрібно знати:

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
  • Реклама

    Завести окрему фінансову SIM-карту

  • Звернутися до мобільного оператора з паспортом для посилення безпеки і відключити можливість віддаленого перевипуску SIM-карти

  • Встановити в Інтернет-банкінгу денні ліміти на суми оплати карткою, закрити проведення Інтернет-операцій

  • Не ділитися своїми персональними даними: CVV-кодом на звороті картки, секретними кодами з SMS, паролями

  • Не поширювати в Інтернеті свій мобільний телефон, до якого прив'язаний банківський рахунок

  • Реклама

    Зберегти номер служби підтримки вашого банку в телефоні

Всього ПУМБ провів більше 160 навчальних лекцій для більш ніж 8 тисяч українців в різних містах.

Ця ініціатива допомагає розвитку фінансової грамотності населення України, а також підвищення рівня довіри до банківської системи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти