Прожитковий мінімум, але гідний догляд: як зміниться соцдопомога для пенсіонерів

9 жовтня 2019, 10:27

Кабмін визнає, що грошей у Пенсійному фонді не вистачає

В опублікованій в кінці вересня програмі діяльності Кабінету міністрів, серед іншого, планується змінити систему надання соціальної допомоги. Але це зовсім не означає, що в уряді збираються автоматично підняти виплати всім, хто їх отримує зараз.

Реклама

Так, з огляду на тенденцію до "старіння" нації, уряд не обіцяє істотного підвищення пенсій за бюджетний рахунок. Грошей на це ні в бюджеті, ні в Пенсійному фонді просто немає. Про це пише сайт "Сегодня" в статті "Соцдопомога по-новому: малозабезпечених працевлаштують або дадуть грошей на бізнес".

Кабмін при цьому готовий гарантувати, що людина похилого віку буде отримувати забезпечення не нижче прожиткового мінімуму. Якщо ж вона хоче на старості мати дохід вище прожиткового мінімуму, подбати про це повинен буде самій.

У програмі уряду ставиться мета "стимулювати відповідальне ставлення до фінансів і їх накопичення на власну старість протягом активного економічного життя". Тобто всі зміни в сфері пенсійного забезпечення будуть спрямовані на розвиток другого і третього рівнів пенсійного забезпечення – через недержавні пенсійні фонди і добровільне соцстрахування.

"Накопичення має бути відповідальністю, перш за все, самої людини", – йдеться в програмі уряду.

Реклама

Держава ж бере на себе обов'язок тільки "створити умови для збереження пенсійних накопичень" і "забезпечувати достатнє інформування" про можливості пенсійного накопичення.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Крім того, уряд планує розширити мережу установ, які надають соціальні послуги для літніх людей, і підвищити якість послуг до міжнародних стандартів. Зокрема, хочуть "впровадити новітні технології в сфері догляду за особами похилого віку" і підвищити стандарти геріатричних пансіонатів. Кабмін Олексія Гончарука бере на себе обов'язок створити такі умови, щоб через 5 років "кваліфікований догляд був доступний всім людям похилого віку, яким він необхідний, – як в публічному, так і в приватному секторі".

Також планується розвивати систему освітніх послуг для пенсіонерів, щоб активніше залучати їх до громадського життя. У програмі уряду сформульована мета "збільшити тривалість активних років життя на 10% (за методологією ВООЗ)".

Про інші плани уряду на соцстандарти читайте на сайті "Сегодня".

Раніше новини "Сегодня" розбиралися, чому дрібні підприємці можуть залишитися без пенсії. Про проблеми "єдинників" з оформленням виплат дізнавайтеся з нашого сюжету:

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти