Протест "євробляхерів" і прогноз зростання тарифів на газ і електроенергію: підсумки дня

11 липня 2018, 20:05

Сергій Гусєв

Приріст гривневих депозитів і споживчих цін на хліб і хлібопродукти

СУСПІЛЬСТВО

Реклама

20 разів за минулу добу російсько-окупаційні війська порушили режим припинення вогню. В результаті бойових дій втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомив прес-центр Операції об'єднаних сил.

До 4,5 тис. осіб сьогодні беруть участь в центрі Києва в акціях. Обстановка спокійна, сутичок і провокацій не спостерігається, повідомив начальник Головного управління Національної поліції м.Києва Андрій Крищенко.

Зростання на 18% прогнозує Міністерство економічного розвитку і торгівлі граничних роздрібних цін на газ для населення в 2018 році (грудень до грудня минулого року. Ціна на газ для населення в 2019 році може збільшитися на 5-8%, в 2020 році – на 14 %, а в 2021 році – залишиться незмінною.

Не будуть змінюватися роздрібні тарифи на електроенергію для побутових споживачів, за прогнозом МЕРТ, в 2018 році, а в 2019-2021 роках їх очікує щорічне 25%-е зростання.

Реклама

До 1 млн грн може бути збільшений розмір виплати за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю одному потерпілому в дорожньо-транспортній пригоді, з 1 січня 2020 року, а з 2025 року – до 20 млн грн, а за одним страховим випадком максимальна сума складе 20 млн грн і 100 млн грн відповідно, повідомила генеральний директор Національної асоціації страховиків України Наталія Гудима.

387 тис. га землі уряд України передав за межами населених пунктів, якими раніше керував Держгеокадастр, 251 об'єднаній територіальній громаді.

Збільшилися на 8,8% в червні цього року споживчі ціни на хліб і хлібопродукти в порівнянні з червнем минулого року, повідомила Державна служба статистики. Зокрема, ціни на хліб зросли на 17,7%, а на макаронні вироби – на 10,5%.

11 млрд грн вже виділено на проведення ремонту доріг місцевого значення в цьому році з державного бюджету. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

ЕКОНОМІКА

Реклама

На рівні 26,2 грн на 11 липня Національний банк встановив офіційний курс гривні до американського долара. Таким чином, у порівнянні з попереднім робочим днем, курс знизився (долар подешевшав) на 4 копійки. Сьогодні курс долара на міжбанку в продажу знизився на 1 копійку до 26,23 грн, а в покупці зберігся – 26,22 грн.

Поліпшило з 3% до 3,2% Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогноз зростання ВВП України в 2018 році і погіршило оцінку інфляції з 9% до 9,9%.

Зросли на 5,9% залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках за червень – до 262,9 млрд гривень, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,1% до 8,5 млрд доларів.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Зменшилися на 5,6% залишки гривневих депозитів юридичних осіб у платоспроможних банках за червень – до 243,8 млрд грн. Кошти в іноземній валюті скоротилися на 1,3%, до 5,1 млрд доларів.

У 2020 році Міністерство економічного розвитку і торгівлі розраховує на відкриття Міжнародним валютним фондом нової програми співпраці з Україною. Відповідні очікування містяться в проекті урядової постанови про прогноз соціального та економічного розвитку на 2019-2021 роки.

Реклама

Зріс на 10% добовий транзит газу через газотранспортну систему України в Європу. Однією з причин збільшення попиту на прокачку газу є збільшення режимів закачування в європейських сховищах.

1,535 млн тонн станом на 10 липня становлять запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенеруючих компаній, що в 1,6 рази менше в річному вираженні, свідчать дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

В 1,9 рази більше в річному вираженні Україна за січень-червень експортувала яєць (в абсолютному вимірі), повідомляється в митній статистиці Державної фіскальної служби. У грошовому вираженні експорт яєць склав 39,99 млн дол, тоді як за аналогічний період минулого року він був 22,03 млн дол. Основними імпортерами українських яєць в цей період стали ОАЕ (15,65 млн долла), Ірак (7,3 млн долла), Катар (3,81 млн дол.).

На рівні 3,2% на рік Мінекономрозвитку допускає девальвацію гривні в 2019-2021 рр., або до 30,7 грн за долар (плюс-мінус 2 грн) до кінця 2021 року.

СВІТ

Зросло на 83 млн населення Землі за рік і зараз перевищує 7,635 млрд осіб. Про це повідомляє німецький фонд "Населення Землі" (DSW). За його даними, особливо швидко зростає населення в Африці. Як прогнозують експерти, до 2050 року чисельність населення на цьому континенті збільшиться з нинішніх 1,3 млрд до 2,5 млрд.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про передачу ВАТ "Оршанський авіаремонтний завод" (одним з його акціонерів є українське ПАТ "Мотор Січ") у власність держави і доручив відновити його ефективну роботу.

Перевищують 1 трлн кубометрів розвідані запаси сланцевого газу в Китаї в даний час. За минулі п'ять років Китай вклав у розвідувальні роботи 480 млрд юанів (72 млрд дол.).

Близько 10 тис. робочих місць може бути перенесено в Париж з Лондона після виходу Великобританії зі складу Євросоюзу, прогнозують в Paris Europlace. Зараз вже близько 3,5 тис. співробітників фінансового сектора переведені в Париж з Лондона компаніями, що відкривають офіси у французькій столиці в очікуванні Brexit.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти