Прощання з копійками, нестача суддів і хабарі: підсумки тижня в цифрах

17 листопада 2017, 20:24

Сергій Гусєв

Збройні сили України поповнюються контрактниками, а в світі не вщухають обговорення офшорів

Суспільство

63,8% роботодавців в Україні були змушені давати хабарі. Про це свідчать результати комплексного дослідження "Створення сприятливого середовища для постійного підприємництва в Україні", проведеного Українським центром соціальних реформ за підтримки Міжнародної організації праці та Федерації роботодавців України. 47,6% респондентів оцінили системи проведення тендерів державних закупівель як нечесні.

Реклама

56 тис. старих автомобілів пройшли митне оформлення в січні-жовтні, при цьому сплачено 4,3 млрд грн митних платежів, повідомила ДФС. Всього за 10 місяців 2017 року на митну територію України імпортовано 123 тис. автомобілів і сплачено до бюджету 17,4 млрд грн митних платежів.

4 101 осіб офіційно отримують пенсію з України за кордоном – повідомили в Пенсійному фонді. За 9 місяців 2017 року переведені пенсії 132 особам на суму 95 475 долл. і 3969 особам на суму 1345 835 євро.

Більше 1000 вакантних посад суддів зараз налічується в українських судах – це 25% від загальної кількості. Така інформація була приведена делегатами Чотирнадцятого позачергового з'їзду суддів України. Через відсутність необхідного складу суддів в 16 судах не надсилається правосуддя.

Зараз справні тільки 14% електронних засобів контролю ( "браслетів") в Національній поліції: 67 штук з 476. За інформацією поліції, протягом 10 місяців цього року було 1375 постанов судів про застосування електронного засобу контролю, але не виконано 818 з них з- через відсутність необхідного обладнання.

Реклама

31 тис. осіб з початку року уклали контракт зі Збройними силами, в тому числі близько 2 тис. офіцерів запасу, повідомили в Міністерстві оборони. В даний час на восьми курсах при вищих військових навчальних закладах та військових підрозділах вищих навчальних закладів проходять перепідготовку та підвищення кваліфікації 500 офіцерів запасу, призваних у жовтні-листопаді.

6,6 млн сімей в цьому опалювальному сезоні будуть отримувати субсидії на оплату комунальних послуг, повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики. Для порівняння, в квітні одержувачів субсидій було 7,5 млн сімей.

Економіка

Підтвердило на рівні "B- / B" міжнародне рейтингове агентство S & P Global Ratings довгостроковий і короткостроковий суверенні кредитні рейтинги України в іноземній і місцевій валюті.

"Важливі реформи, які прокладають шлях для виділення наступного траншу підтримки з боку МВФ, тривають, але потреби в зовнішньому рефінансуванні, особливо в 2019-2021 роках, стають великими", – зазначає агентство. Прогнози довгострокових рейтингів в іноземній і місцевій валюті стабільні.

На рівні 2% зберіг Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогноз зростання економіки України в 2017 році і погіршив прогноз інфляції на 1,3 процентних пункту – до 12,8%. При цьому прогноз зростання ВВП в 2018 році залишився незмінним – 3,2%, в 2019 році – 3,5%. У той же час прогноз інфляції на 2018 рік був погіршений на 0,4 процентних пункту – до 10%, на 2019 рік – погіршений на 0,5 процентних пункту, до 7%.

Реклама

Більше на 10,9% в річному вираженні доходів за 9 місяців задекларували великі компанії, що склало 68,6% доходів в цілому по Україні – про це повідомила прес-служба Офісу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби.

Стало на 75 менше збиткових підприємств серед найбільших платників податків в країні – з 754 у 2016 році до 679 за результатами декларування за 9 місяців 2017. Головним чином, зменшилася кількість збиткових підприємств у добувній галузі і серед трейдерів палива – повідомили в Офісі великих платників податків.

На рівні 1,21 млн тонн після рекордного збору 2016 року прогнозується виробництво соняшнику в 2017 році, що на 11,6% менше, ніж в минулому році. Це викликано зменшенням врожайності на 9,4% і зменшенням площ вирощування на 2,4%.

В 2,5 рази більше в жовтні виробники експортували цукру, ніж у вересні. За прогнозами асоціації "Укрцукор", цей показник в подальшому буде підвищуватися. Основні поставки здійснювалися в Азербайджан – 29%, Шрі-Ланку – 18%, Таджикистан – 9% і Судан – 8%.

За прогнозами асоціації, в поточному МР виробництво цукру складе близько 2 млн тонн, експорт може скласти близько 500 тис. тонн. За результатами 2016/2017 МР вітчизняні цукровари експортували 767,3 тис. тонн цукру, а найбільшим імпортером цукру була Шрі-Ланка.

Реклама

Склав 2,1% зростання ВВП України в третьому кварталі по відношенню до аналогічного періоду 2016 року порівняно з 2,3% у другому кварталі і 2,5% – в першому кварталі – таку попередню оцінку оприлюднив Держстат. По відношенню до попереднього кварталу економіка в третьому кварталі цього року (з урахуванням сезонного фактора) додала 0,2%, тоді як кварталом раніше цей показник дорівнював 0,6%.

В тренді
Долар рветься вище за психологічну позначку: чого чекати від курсу

З дефіцитом в 1,21 млрд доларів зведений зовнішньоторговельний баланс (товари і послуги) України за підсумками січня-вересня проти 606,7 млн доларів профіциту за аналогічний період попереднього року.

600 млрд куб. м – так оцінюються зараз доведені запаси природного газу в Україні, видобувається ж 18-19 млрд кубометрів на рік – повідомив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон.

Перші 232 км доріг в 2018 році в ході реконструкції отримають цементобетонне покриття – повідомило Міністерство інфраструктури. Ці ремонти обійдуться приблизно в 8 млрд грн.

Збільшила на 5,1% Україна в січні-вересні споживання природного газу в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 21,8 млрд куб. м. За даними Міненерго, промисловість спожила 7на 10,2% більше, населення і бюджетні організації – менше на 0,4%, теплокомуненерго – менше на 7,8%, виробничо-технологічні витрати зросли на 32,3%.

91 млн грн на рік може заощадити Нацбанк, якщо буде запроваджено запропонований ним механізм округлення рахунків до 10 копійок з припиненням карбування монет 1, 2, 5 і 25 копійок.

Світ

400 американських мільйонерів і мільярдерів в тому числі Джордж Сорос, поставили свої підписи під зверненням до Конгресу, в якому закликали законодавець не знижувати податки для заможних громадян. Автори листа вважають помилковим пропозицію республіканців про скорочення податків для багатих сімей в той момент, коли держборг США дуже високий, а нерівність доходів громадян країни є найістотнішою з 1920-х рр.

25,3 млрд доларів – такої рекордної величини досяг обсяг продажів в День самотніх людей (відзначається в КНР 11 листопада) на майданчиках китайського гіганта інтернет-торгівлі Alibaba. Це на 39% вище показника, зафіксованого роком раніше. Найвідомішою з майданчиків Alibaba є Aliexpress. Покупки здійснювали жителі 225 країн. У моменти пікових навантажень система обробляла до 256 тис. трансакцій за секунду.

100 млн доларів засновник Microsoft Білл Гейтс вкладе в стартапи і фонди, які досліджують хворобу Альцгеймера.

Погіршило на 18% свою оцінку зростання цін на нафту до 2025 року, до 83 дол. за барель, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). Попередня оцінка МЕА робилася рік тому.

10-13% світового ВВП приховано зараз в офшорах – таку оцінку наводить аналітична компанія Boston Consulting Group. За її даними, обсяги коштів в офшорах за 10 років зросли майже вдвічі – з 6 трлн дол. у 2006 році до 10 трлн в 2016 році.

На 1,4 млрд євро в листопаді виплатить Греція "соціальних дивідендів" 3 млн громадян країни, які найбільш серйозно постраждали від недавньої рецесії. Ці виплати були схвалені кредиторами країни. У минулому році грецький уряд направив на аналогічні виплати населенню 617 млн євро без узгодження цього кроку з кредиторами. 720 млн євро підуть на одноразові виплати громадянам з низьким доходом, 315 млн євро – на повернення коштів громадянам у зв'язку із зробленим раніше скороченням програм медичного обслуговування, 315 млн євро отримає державна енергокомпанія Греції для покриття субсидій на електроенергію для найбідніших споживачів.

Збільшити на 25% видобуток нафти і газу в США 2025 р може "сланцева революція" – так вважає Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). За оцінками агентства, до 2027 року США, ймовірно, стануть нетто-експортером нафти вперше з 1953 року. Офіційний Вашингтон очікує, що це станеться на рік раніше – в 2026 році. Крім того, до 2025 року США можуть перетворитися в найбільшого світового експортера зрідженого природного газу, потіснивши Катар.

25% двохмільйонного населення Македонії становлять зараз етнічні албанці. І все ж парламент країни схвалив законопроект, згідно з яким, албанська мова стала другою офіційною.

92 млн доларів за даними журналу Forbes заробив за минулий рік співак Ейбел Тесфайе (The Weeknd). Він зайняв першу позицію в рейтингу 30 найбільш високооплачуваних знаменитостей, які ще не досягли 30-річного віку. Сукупний дохід тих, хто потрапив у цей список, склав 1,24 млрд дол. Співаки в цьому списку займають чотири верхні рядки.

110 235 682 доларів призових вже заробив за свою кар'єру 36-річний швейцарський тенісист Роджер Федерер – він став першим в цьому списку за всю історію в індивідуальних видах спорту, підрахував журнал Forbes. До цього багаторічним лідером був американський гольфіст Тайгер Вудс (110 061 012 дол.)

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти