Промисловості для модернізації потрібна допомога влади, а не підвищення податків, – Каленков

17 травня 2021 13:00

Ірина Ненько Ірина Ненько

Необхідний план екомодернізаціі з урахуванням стану промисловості та механізми держпідтримки для її проведення, вважає експерт

/ Фото: Pixabay

Влада має запропонувати реалістичний план екомодернізаціі промисловості, щоб не знищити її, і фінансову підтримку з боку держави.

Реклама

Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомляє "Обозреватель".

"Ми зацікавлені у модернізації. За час незалежності в металургію, в гірничу металургію вкладено було коштів більше, ніж в будь-яку іншу галузь. Природно, ми відстаємо трохи (від підприємств ЄС – ред.). Просто тому, що вони дуже сильно дотуються державою щодо газу, електрики і всього іншого. Але якщо брати Україну, стільки, скільки інвестували металурги, не інвестував ніхто. Зокрема і в екологію", – розповів Каленков.

За його словами, владі слід підготувати реалістичний план екомодернізаціі промисловості, враховуючи її стан, і передбачити механізми державної підтримки підприємств для її проведення, оскільки мова йде про десятки мільярдів гривень.

"Зрозуміло, що підприємства 30-40-х років, багато з них повинні бути повністю перебудовані, мова не про модернізацію. Той же коксохімічний бізнес для того, щоб відповідати стандартам, потрібно просто закрити ці коксові батареї і побудувати нові. Але це більше чотирьох мільярдів євро тільки на цю процедуру. І ми це будемо робити, і будемо займатися, тільки потрібні нормальні терміни", – підкреслив Каленков.

Не пропусти!
Україна – Австрія: онлайн вирішального матчу на Євро-2020
Україна і Австрія зустрічаються на Євро-2020
Реклама

На його думку, одним із джерел фінансування екомодернізаціі можуть бути кошти від екоподатку, хоча б для середніх підприємств.

"Той механізм, який обговорює цілий ряд народних депутатів, залишити частину екологічного податку на підприємствах, якщо вони будуть витрачатися на екологічні заходи, це гарна підмога тим більше для підприємств середніх. Я не кажу за металургів, ми, природно, витрачаємо набагато більше коштів, ніж екологічний податок. Але для середніх підприємств це буде гарною підмогою і стимулом того, щоб інвестувати в екомодернізацію", – вважає Каленков.

Раніше заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що Україна не повинна брати на себе нереальних зобов'язань щодо строків проведення екомодернізаціі, а державі слід надати підтримку промисловості на переоснащення, як це роблять країни ЄС.

Зі свого боку в Європейській Бізнес-асоціації заявили, що екомодернізація в країнах ЄС проводилась при могутній підтримці держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро. В Україні ж її хочуть провести винятково за рахунок бізнесу, а це неможливо.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти