Промислова стратегія: як Україні позбутися статусу "сировинної бази"

26 квітня 2019, 17:31

Експерти пояснили, що потрібно зробити країні, щоб стати багатшими

Високі  зарплати і пенсії, більше робочих місць – це лише частина переваг, які дає промислова стратегія. План розвитку економіки є у всіх європейських держав, крім України. "Сьогодні" поговорили з експертами і дізналися, коли і в нашій країні може з'явитися промислова стратегія і як вона вплине на життя громадян.

Реклама

Вогонь в печах металлругіческого заводу не згасає ні на мить. Тут виготовляють сталь, без якої неможливо побудувати ні хмарочоси, ні автомбілі, ні морські судна. З підприємства в Маріуполі сотні вагонів з цінним металом прямують за кордон.

"Ми експортуємо близько 80% того, що виробляємо в металургії. Основна додаткова вартість залишається за кордоном. Заробляють в основному постачальники продукції, для них сталь є сировиною", – розповідає президент об'єднання підприємців "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Україну вже неофіційно прозвали "сировинною базою Європи". Ми експортуємо зерно, кукурудзу, рослинні олії, залізну руду. А ось готову продукцію купуємо в інших країн.

"Причина – це наша структура матеріального виробництва та відсутність великої пропозиції товару, який ми можемо зробити. Ми просто його не виробляємо. А потрібно робити", – говорить директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк.

Саме тому країні потрібна промислова стратегія. Вона допомагає визначити, які товари виробляти, щоб купувати менше імпортних.

"У кожної країни є конкурентні переваги. Ми повинні в своїй промисловості вибрати наші конкурентні переваги і використовувати їх", – радить директор GMK Center Станіслав Зінченко.

Зараз Україна залежить від попиту на нашу сировину зза кордоном. Експерти ж стверджують: для економіки краще, коли попит на сировину є всередині країни.

"Нам потрібно радикально змінити економічну політику, структуру економіки та переорієнтуватися на виробництво й експорт готової продукції з високою доданою вартістю. Щоб було не аграрна та інша сировина, а продукція машинобудування, українські літаки, вагони турбіни", – говорить глава комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Реклама

Щоб промислова стратегія запрацювала, держава повинна підтримувати вітчизняних виробників. Зокрема, доступними кредитами та податковими пільгами, розповіли "Сьогодні" експерти.

У парламенті вже зареєстровані законопроекти, спрямовані на розвиток вітчизняної промисловості. Якщо буде повний цикл виробництва, будуть і додаткові робочі місця, більш міцна гривня і більше коштів у бюджеті. А Україна стане ще привабливішою для інвесторів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські промисловці посилюють безпеку на виробництві. Адже, за даними Держпраці, щороку на роботі гинуть майже 400 українців, ще кілька тисяч отримують травми.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти