Виробники сірчаної кислоти приховують негативні фінансові результати

21 серпня 2020, 12:41

Инна Бабур Инна Бабур

Квоти на імпорт сірчаної кислоти, введені в 2018 році для захисту українських виробників, перетворилися на масштабну корупційну схему

Виробники сірчаної кислоти "Сумихімпром" і Східний ГЗК не публікують в 2020 році свої фінансові результати. Це пов'язано з тим, що, незважаючи на введені квоти на імпорт сірчаної кислоти, які відмовляється скасовувати міністр економіки Ігор Петрашко, підприємства продовжують показувати негативні фінансові результати, пише "Хвиля".

Реклама

Квоти на імпорт сірчаної кислоти, введені в 2018 році для захисту українських виробників, перетворилися в масштабну корупційну схему, де заробляли компанії-прокладки. Незважаючи на те, що ціна на продукцію виросла практично в 2 рази, чистий збиток Східного ГЗК в 2019 році склав 680 млн грн (замість 389 млн грн прибутку в 2017 році). Аналогічна ситуація у ДП "Сумихімпром" – в 2019 році збиток склав 11 млн грн.

Незважаючи на явну корупційну схему, міністерство економіки на чолі з Ігорем Петрашко відмовляється скасовувати квоти, ставлячи під загрозу українські металургійні і хімічні підприємства.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Раніше народний депутат Сергій Магера звернувся в Нацполіцію Києва із заявою, що Мінекономіки не реагує на порушення, що відбуваються на держпідприємстві "Східний ГЗК", в результаті яких державі завдано збитків на 137 млн грн. Депутат зазначив, що держпідприємство "Східний ГЗК", яке є одним з найбільших виробників сірчаної кислоти, отримує збитки внаслідок того, що продає свою продукцію не кінцевим споживачам, а посередникам. Зокрема, "ексклюзивним посередником" держпідприємства є ТОВ "Фірма Торгсервіс", не є виробником цього ресурсу.

Крім того, депутат звертає увагу на те, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, головою якої є міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, побічно сприяє здійсненню таких кримінальних порушень. Зокрема, тим, що не вживає заходів щодо перегляду квот на імпорт сірчаної кислоти.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти