Прогнози погіршилися: Fitch оцінив рейтинг України і загрози від пандемії COVID-19

23 квітня 2020, 12:20

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Аналітики агентства заговорили про "безпрецедентний шок" для економіки

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України на рівні "B", але погіршило прогноз по ньому з "позитивного" до "стабільного". Як говориться у повідомленні агентства, прогноз переглянули через "значний вплив пандемії коронавірусу".

Реклама

"Підвищені макроекономічні та фіскальні ризики, пов'язані з безпрецедентним глобальним шоком, частково згорнуть покращення, що напрацювалися в Україні протягосм останніх років", – вважають аналітики. Йдеться про зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання і його волатильність, що знизилася.

У Fitch вважають, що у 2020 році ВВП України знизиться на 6,5%.

"Це стане відображенням пандемічного шоку COVID-19 для світової економіки, заходи щодо стримування і слабшу валюту, яка впливає на інвестиції та приватне споживання. Споживанню також буде перешкоджати очікуване скорочення грошових переказів домашніх господарств (7,8% ВВП у 2019 році)", – йдеться у релізі.

Реклама

Водночас, на думку Fitch, шок буде частково пом'якшений низькою залежністю України від туризму, відносно диверсифікованішим товарним експортом (зокрема, 40% сільськогосподарських сировинних товарів) і зниженням цін на нафту, враховуючи статус країни як чистого імпортера.

"Ми очікуємо, що економіка відновиться до 3,5% в 2021 році відповідно до нашого середньострокового прогнозу зростання для України. Однак існують суттєві ризики для наших прогнозів, враховуючи невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу", – вказує агентство.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

Fitch очікує, що інфляція в Україні в середньому становитиме 5,3% у 2020-мц і 5,9% у 2021 році, а дефіцит бюджету цього року збільшиться до 7,1% ВВП, але у 2021-му він зменшиться до 3,4% ВВП.

"Держборг збільшиться до 57,1% ВВП (64% ВВП з урахуванням гарантій) і 57,4% у 2021 році, хоча у 2019 році цей показник був на рівні 44,4% (50,4% з гарантіями). Таким чином, він наблизиться до прогнозного середнього значення 60% для рівня "В" через більший дефіцит і різке зниження курсу гривні", – вказує Fitch.

Реклама

При цьому міжнародні резерви України у 2020 році зменшаться до 22,9 млрд доларів. Цього потребують погашення держборгу і слабший приплив капіталу, додали в агентстві. Fitch наголошує на високих потребах України у зовнішньому фінансуванні. Погашення зовнішнього боргу в 2020-му сягнуть 5,5 млрд доларів, а у 2021-му – 4,8 млрд доларів.

"Fitch продовжує розглядати як базовий сценарій отримання Україною фінального підтвердження програми МВФ в першій половині цього року, хоча не виключає затримок", – зазначають у агентстві.

Сайт "Сьогодні" також розповідав, що після поновлення показників державного бюджету МВФ погіршив прогноз валового внутрішнього продукту (ВВП) країни на 2020 рік. Так, раніше МВФ очікував, що українська економіка у 2020 році зросте на 3%. Тепер же Фонд прогнозує стрімке зниження ВВП – на 7,7%. При цьому вже у 2021 році очікується зростання ВВП на 3,6%.

При цьому президент України Володимир Зеленський порівняв допомогу від МВФ з кров'ю для організму:

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти