Професії майбутнього в Україні: нанолікарі, менеджери аватарів і сіті-фермери

26 лютого 2017, 08:11

Христина Коновалова , Анастасія Светлевська

Очікується, що у нас з'являться пілоти автолітаків і дизайнери віртуальної реальності

Через10роківукраїнцізможутьвикликатинанолікаряізамовитиавтолітак.До такоговисновкуприйшлифахівціДержслужбизайнятості,що склалиАтласновихпрофесійУкраїни.Також,згідно з дослідженням,більшедесяткасучаснихспеціальностейзникнутьпісля2020 року."Сегодня"дізналася,які професіїз'являтьсявУкраїнівнайближчомумайбутньому.

Реклама

МАЙБУТНЄ. Згідно з документом,найближчим часомпрофесійне"вимирання"загрожуєкондукторам,провідникам,листоношам,операторамінформбюро,касирам,тур-менеджерам,перекладачамінавітьбухгалтерам!Їхзможутьзамінитикомп'ютерніпрограмита спеціальне обладнання.Наприклад,контролюватипасажиропотіквУкраїнізможутьза допомогоюе-квитків,купуватипродукти-вкасахсамообслуговування,авикликатитаксіідізнаватисяінформацію-черезінтернет.

Надалі Держслужба зайнятості прогнозує появу нових професій, які увійдуть в ужиток після 2020 року. Так в Україні з'являться проектувальники роботів, оператори безпілотників і менеджери аватарів (куратори комп'ютерних персонажів, які стануть інтерактивними помічниками людей). Популярними будуть архітектори віртуальної реальності і пілоти автолітаків. А в зв'язку з погіршенням клімату та перенаселенням землі актуальною стане робота кліматолога і фермера-агропоніка, які вирощують рослини на хмарочосах. Лікувати людей почнуть наномедики, генетичні консультанти і молекулярні дієтологи.

ЕКСПЕРТИ. У Держслужбі зайнятості запевняють, що подібних фахівців ми зустрінемо вже через 7-8 років. "Очікуємо, що вже в 2025 році в ужиток увійдуть, наприклад, сіті-фермери. Їх роботу вивчають вже зараз", – розповів "Сегодня" заступник голови Держслужби зайнятості Сергій Кравченко. А за словами головного експерта ради підприємців КМУ Андрія Забловського, багато професій майбутнього існують вже давно: "Фахівці з робототехніки вже є, але попит на них в Україні з'явиться пізніше. Також в світі понад мільйон вакансій для профі в області нанотехнологій і біомедицини. Готують таких спеців і у нас", – сказав Забловський.

В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту

Експерти ринку праці згодні з тенденціями, на які вказує Атлас професій, але вважають, що для України говорити про них ще рано. "Це перспективи світового ринку праці, але поки не нашого, – вважає керівник центру досліджень компанії HeadHunter Катерина Мащенко. – Через 5-7 років ми все ще будемо вирішувати проблему низького рівня життя, а не розвивати нанотехнології і проектувати робототехніку. А розвивати різні компетентності саме час. Реально через п'ять років зникнуть листоноші і ремонтники лампочних телевізорів, але машини не замінять перекладачів і бухгалтерів. Багато людей психологічно хочуть чути голос диспетчера, а не замовляти таксі онлайн".

Реклама

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти