Проект європейського масштабу: ДТЕК запустив Покровську СЕС потужністю 240 МВт

31 жовтня 2019 16:45

Новини компаній

Покровська СЕС буде щорічно виробляти 400 млн кВт/год "зеленої" електроенергії

ДТЕК запустив в роботу Покровську сонячну електростанцію (240 МВт), яка є другою за потужністю СЕС в Європі. Станція в Дніпропетровській області забезпечить екологічно чистою енергією 200 тисяч домогосподарств, буде сприяти скороченню викидів в атмосферу і зміцнить енергонезалежність України.

Реклама

Покровська СЕС буде щорічно виробляти 400 млн кВт∙год "зеленої" електроенергії, якої достатньо для забезпечення 200 тисяч приватних будинків або квартир. Завдяки роботі станції викиди СО2 в атмосферу будуть скорочені на 420 тис. тонн на рік, що можна порівняти з викидами понад 200 тис. автомобілів.

Покровська СЕС – проект, реалізований українськими компаніями і фахівцями. У будівництві брали участь 16 підприємств, які отримали замовлення на суму 48 млн євро. Зі старту будівельних робіт до введення об'єкта в експлуатацію пройшло близько 6 місяців. Уже в жовтні СЕС почала генерувати зелену електроенергію.

"Для ДТЕК Покровська СЕС – знак якості і підтвердження зростаючої експертизи. Використовуючи досвід попередніх проектів, ми зібрали професійну команду, вибрали і встановили на станції електрообладнання кращих світових виробників, забезпечили успішну інтеграцію СЕС в енергосистему країни. Це на 100% національний проект, побудований українцями для українців, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – Покровська СЕС – третій проект компанії в геліоенергетики, інвестиції в який склали 193 млн євро. ДТЕК в черговий раз підтвердив статус найбільшого національного інвестора в чисту, поновлювану генерацію".

Покровська СЕС складається з 840 тис. сонячних панелей виробництва компанії Risen (КНР), яка входить до ТОП-3 кращих виробників сонячних панелей згідно з рейтингом Bloomberg. Розташована в Нікопольському районі на території відпрацьованого кар'єру з видобутку руди (437 га). Це малопридатні для сільського господарства землі, які знову будуть приносити користь країні у вигляді чистої енергії.

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що на Покровській СЕС з'явилася династія енергетиків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти