Продан розповів, як Україна може отримувати 18 млрд кубів газу з Європи

8 травня 2014, 15:51

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

За прогнозами міністра, вже з вересня Україна зможе качати газ зі Словаччини

Міністр енергетикита вугільноїпромисловості Юрій Проданоцінюєможливий обсягреверснихпоставокгазувУкраїнув18 млрдкубометрів на рік.

Як передаєкореспондент"Сегодня.ua", про цеПроданзаявив на брифінгувКабміні.

За його даними,з 15квітня почалисяпоставкигазувУкраїнунімецькою компанієюRWEчерезтериторію Польщі,звідкиможна отримувати до4 млнкубометрівгазу на день, або близько1,5 млрдкубометрів блакитногопалива на рік.

Крімтого,починаючиз травня
, Україна отримує газв реверсному режимі з Угорщини, закачуючи до 14 млн кубометрів на день.

Також, за оцінкою Продана, вже з вересня Україна зможе качати газ зі Словаччини завдяки підписаному в квітні меморандумом, один з варіантів реалізації якого передбачає постачання до 22 млн кубометрів газу на добу в реверсному режимі. Технічний обсяг реверсу за другим варіантом передбачає постачання в обсязі до 30 млрд куб. м на рік.

Нагадаємо, оператори української та словацької газотранспортних систем України та Словаччини – "Укртрансгаз" і Eustream – 28 квітня 2014 підписали меморандум про взаєморозуміння щодо реверсних поставок газу
.

Реклама

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти