Придніпровська ТЕС заощадить 85% електроенергії на освітленні

16 жовтня 2018, 12:28

Перші 80 енергоефективних світильників уже встановлені над блоками №8-10

На ДТЕК Придніпровської ТЕС стартував проект з модернізації стельового електроосвітлення машинного залу. Завдяки встановленню 130 LED-світильників планується заощадити 85% електроенергії при освітленні турбін енергоблоків №№7,8,9,10. Очікуваний екологічний ефект – скорочення викидів СО2 на 380 тонн на рік. Модернізацію фінансує і виконує "під ключ" ДТЕК ЕСКО.

Реклама

Перші 80 енергоефективних світильників уже встановлені над блоками №8-10. В рамках проекту також будуть замінені 2,6 км кабельних електромереж та щитові. Для більшої економії енергетики встановлюють сутінкові датчики для автоматичного включення/вимикання світла в залежності від освітленості з вікон.

Такий комплексний підхід дозволить заощадити ТЕС близько 400 тис. КВт ∙ год або 785 тис. грн на рік.

"Економія і екологія – це добре і вигідно. Але головним результатом для нас буде підвищення рівня промислової безпеки та поліпшення умов праці для персоналу станції. Перехід на LED-світильники дозволить забезпечити оптимально комфортний рівень освітленості для енергетиків – 200 люкс, що відповідає санітарним вимогам для промислового об'єкта", – говорить директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Сергій Дегтяренко.

led-__9-10

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
Реклама

"Модернізувати систему електроосвітлення ми планували давно. Для такої масштабної модернізації необхідні фінансові ресурси, досвід, експертиза і гарантований результат. Тому ми залучили компанію ДТЕК ЕСКО, яка вже виконувала аналогічні проекти з економією від 70% до 90% електроенергії на освітленні", – сказав Юрій Мерінцов, начальник електроцеху ДТЕК Придніпровської ТЕС.

"Даний проект ми плануємо виконати максимально швидко – протягом трьох тижнів. Все обладнання та монтажні роботи фінансує енергосервісна компанія (ЕСКО), при цьому гарантує 85% економії електроенергії. Повертати інвестиції станція буде виключно за рахунок частини досягнутої і підтвердженої економії. Енергосервіс – це свого роду страхування ризиків успішності проекту та досягнення економії. Аналогічним чином можна модернізувати освітлення в офісах, торгових центрах, вуличне освітлення міст", – зазначив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Компанія вже реалізувала ряд проектів з модернізації електроосвітлення на вуглезбагачувальних фабриках з досягнутою економією від 70 до 90% електроенергії. В процесі реалізації знаходяться проекти з установки 2,2 тис. LED-світильників на ММК Ілліча Групи Метінвест і 162 LED-світильників на ДТЕК Ладижинської ТЕС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти