Президент підписав закон щодо умов повернення строкових депозитів

3 червня 2015, 22:41

Президент підписав закон про право банків пропонувати строкові депозити без можливості дострокового зняття

Президент України Петро Порошенко підписав закон про умови повернення строкових депозитів (законопроект №1195), який дає банкам право пропонувати строкові депозити без можливості їх дострокового зняття.

Реклама

"Підписав закон про умови повернення строкових депозитів, який сприятиме стабілізації банківської системи", – написав глава держави у своєму твіттері.

Як повідомлялося, документ ділить термінові депозити на термінові та невідкладні з можливістю дострокового повернення, а також залишає категорію депозитів до запитання.

Документ, серед іншого, вносить зміни в Цивільний кодекс, передбачаючи, що за договором банківського строкового вкладу, банк зобов'язаний видати його і нараховані за ним проценти із закінченням строку, визначеного в договорі банківського вкладу.

Нові умови пропозиції депозитів будуть поширюватися на період після набуття чинності закону, не торкаючись вже відкритих депозитів.

Реклама

Прийняття цього закону вітали комерційні банки та НБУ, які неодноразово скаржилися, що чинна законодавча база практично прирівнює строкові вклади до вкладів до запитання, знижуючи стабільність банківської системи в кризу, подібну нинішній.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

Закріплення на законодавчому рівні реальної терміновості депозитів фізичних осіб дозволить банкам у перспективі сформувати надійну ресурсну базу для середньо – і довгострокового кредитування економіки, а також зменшити процентні ставки за кредитами, наголошував Нацбанк. За оцінками регулятора, закон також дозволить знизити ризики банківської системи в результаті більш ефективного управління ліквідністю.

"...Проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності і неплатоспроможності банків. Це виникає через паніку клієнтів банків, які поспішають забрати свої вклади. При цьому банки намагаються покрити дефіцит ресурсів борговими методом – за рахунок рефінансування, і великий тягар лягає на Національний банк України", – вказував регулятор.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти