Підприємствам, які модернізуються, потрібно знизити екоподаток, – нардепи

18 вересня 2020, 15:14

Инна Бабур Инна Бабур

На думку депутатів, таким чином має відбуватися цільове використання коштів екологічного податку

Три позафракційних депутати Верховної Ради пропонують парламенту надати право на зменшення сум платежів екологічного податку підприємствам, які впроваджують проєкти з екологічної модернізації та здійснюють інші заходи щодо захисту довкілля, повідомляє "gmk.center".

Реклама

Законопроєкт №2464 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження європейських принципів модернізації української промисловості" внесений до порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання.

"Пропоновані зміни спрямовані на забезпечення реалізації проєктів екологічної модернізації підприємств та інших екозаходів у рамках проведення оцінки впливу на навколишнє середовище, а також на приведення законодавства України у сфері охорони навколишнього середовища у відповідність до законодавства Європейського Союзу в рамках Угоди про асоціацію", – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

На думку авторів документа, депутатів Сергія Магери, Муси Магомедова та Дмитра Шпенова, таким чином має відбуватися цільове використання коштів екологічного податку виключно на екологічні заходи та стимулювання екологічних інвестицій.

Експерти Головного управління Верховної Ради вказують на доцільність отримання висновку Кабінету Міністрів для прийняття зваженого рішення щодо пропозицій цього законопроєкту.

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
Реклама

Як повідомляв GMK Center, бізнес-спільнота неодноразово закликала владу реформувати механізм збору та використання екологічного податку.

Зокрема, Європейська Бізнес-Асоціація пропонує дозволити підприємствам використовувати до 70% коштів екологічного податку як інвестиції в природоохоронні заходи.

Щоб гармонізувати зміни в податкове законодавство, ЄБА закликає депутатів сприяти відхиленню серії законопроєктів (№2367, №2367-1, №2367-2, №2465, №2465-1) і консолідувати всі раціональні пропозиції, які в них містяться, в єдиному узгодженому проєкті закону.

У ньому мають бути передбачені конкретні інструменти фінансування екологічної модернізації підприємств промисловості та енергетики.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти