Підвищення тарифів у одній картинці: як подорожчав побут українців

21 травня 2016, 08:00

Олександр Литвин , Ілля Требор

Слідом за газом хочуть зробити дорожче і воду. Влада: частину субсидії можна монетизувати

З 1 травняКабмінвстановивєдинийтарифнагаздлянаселення,підвищившийогоз3,6грнзакуб,до6,8грн.Піднялитарифиідлятеплокомуненерго,врезультатічогозовсімскороповиннаподорожчатиігарячавода."Сегодня"з'ясувала,наскількивиростутьдляукраїнцівзвичайніпобутовіпроцедури,яківсевиконуютьмайжекожендень(див.інфографіку).

Реклама

ТАРИФИ.Ще 5 травня Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) прийняла постанову з тарифним прогнозом на гарячу воду: комунальники попросили переглянути ціни через зростання ціни на газ. У "Київенерго" нам пояснили: в структурі їх тарифу на гарячу воду 62% складає вартість газу, а вода – всього 11,2%. Пізніше НКРЕКУ опублікувала у себе на сайті нові тарифи на воду з 1 липня, але потім уточнила, що вони поки не затверджені. "Нам направили проект, і коли його прийме комісія, тоді і змінять тариф. Конкретних термінів немає, але після прийняття документа його потрібно буде реєструвати в Мін'юсті", – каже речник НКРЕКУ Іван Слободянюк. За словами експертів, тариф, швидше за все, все ж піднімуть. В результаті куб гарячої води в Києві з сушилкою рушників, імовірно, буде коштувати 77,6 грн (зараз – 40,9 грн), а без – 71,59 грн (зараз – 37,91). Залежно від постачальника теплоенергії в різних регіонах України ціна гарячої води буде коливатися від 14,88 грн (Рівненська область) до 85,83 грн (Дніпропетровська область). У НКРЕКУ кажуть, що електроенергія теж подорожчає: якщо сьогодні українці, споживаючи від 100 до 600 кВт на місяць, платять 99 копійок за кіловат, то у вересні тариф піднімуть до 1,29 грн. А з настанням зими на 75-90% подорожчає і опалення (сьогодні ціна за "квадрат" – 14-18 грн в залежності від регіону).

_01_31

ДУМКА.ЕнергоекспертГеннадійРябцевупевнений:економічніобґрунтуваннядлязростаннягазовоготарифудійснобули."Зточкизоруекономічноїобґрунтованості,слід булобтарифипідвищувати.Тутнемаєсумнівів,тарифиповиннібутивище.Однакєцілийряд"але".Повиннабутизміненаструктуратарифу.Вєвропейськихкраїнахосновний вплив маєцінанагаз.Підвищуючитарифи,слідзменшуватискладовупосередника",-розповідаєексперт.

В тренді
Долар в Україні підскочив вище за психологічну позначку, євро – до максимуму з початку весни

Віце-прем'єр-міністрПавлоРозенкозаявив:ті,хтооформивсубсидію,зростаннятарифівна"комуналку"не відчують,аджесубсидіярозраховується,виходячиздоходусім'ї,а невартостікомпослуг.Прицьомуджерело"Сегодня"вКабмінірозповів,щозаразурядшукаємеханізмчастковоїмонетизаціїсубсидій:так,якщосім'явикористалагазуменше,ніжпередбаченосоцнормою,кошти,якіповиннібуливитратитинакомпенсаціювартостіневикористаногогазу,хочутьвиплачуватисім'ям"наенергозбереження".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти