Підвищення рентних ставок на видобуток залізної руди і газу вдарить по економіці – експерт

2 березня 2015, 20:33

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

На думку Юрія Макогона, такі методи є несвоєчасними для України

Підвищення ставок рентної плати за видобуток залізної руди і за природний газ негативно позначиться на економіці України, упевнений доктор економічних наук, професор Юрій Макогон.

Реклама

"Це вимога МВФ. Фонд нав'язує ту схему, до якої звична країна з ринковою економікою. Як правило, МВФ з такими країнами і має справу", – сказав Юрій Макогон. Він зазначив, що в українській економіці залишається велика частка державного регулювання. "Підхід зміни рентної плати на видобуток будь-яких корисних копалин – це нормальне явище, якби ми мали справу з економікою, яку цілком можна назвати ринковою. Але справа в тому, що, незважаючи на цілу низку реформ, ми якраз не є до кінця ринковою економікою", – заявив Юрій Макогон.

Крім того, Україна знаходиться в умовах кризи через збройний конфлікт у східних областях. "Ці області – Донецька і Луганська – є дуже серйозною частиною економіки. Їх ВВП перед початком конфлікту наближався до 20 з гаком відсотків (у межах країни). А такі речі, як промисловий потенціал, експорт – у межах практично 30%", – нагадав Юрій Макогон.

На думку експерта, підвищення ставок рентної плати матиме негативний ефект для економіки. "Зараз вводити такі речі – на мій погляд, як економіста – просто несвоєчасно. І, як завжди в таких випадках, це дасть негативний результат, а не позитивний. У підсумку призведе до того, що багато підприємств, пов'язані з цим видом виробництва, або будуть змушені припиняти свою діяльність, або збільшувати собівартість. А значить, і відпускні ціни", – упевнений Юрій Макогон.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Зміни, розроблені урядом і схвалені Верховною Радою, можуть негативно вплинути на металургію і, відповідно, послабити позиції України на зовнішніх ринках. "Ми мали конкурентні переваги через низьку собівартість. У будь-якому випадку створювався виграш на зовнішніх ринках. А сьогодні, значить, вони втратять. Значить, зменшиться експорт. А зменшиться експорт – значить, саме виробництво не зможе працювати в таких обсягах, почнеться безробіття та інші негативні речі", – заявив Юрій Макогон.

Реклама

Нагадаємо, у рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом, від якого українська влада розраховує отримати транші загальним обсягом 25 млрд доларів протягом 4 років, Верховна Рада внесла поправки в Податковий кодекс. Депутати з ініціативи уряду мінімум у півтора раза збільшили рентну плату за видобуток залізної руди, а також підвищили з 20% до 70% ставку рентної плати на природний газ, що передається для потреб населення. Крім того, приблизно вчетверо зростуть ставки за транзит аміаку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти