Підвищення пенсій в Україні: хто виграє більше за інших

9 вересня 2020, 14:26

Олександр Панченко , Ігор Тимофєєв

З 1 грудня пенсії стануть вищими приблизно у кожного третього пенсіонера

Після підвищення з 1 вересня мінімальної зарплати до 5000 гривень чимало українських пенсіонерів сподівалися, що їхні пенсії також збільшать. Однак тих, хто вже отримав більше або отримає до кінця місяця, виявилося всього 1,6 млн, або 14% від загальної кількості пенсіонерів.

Реклама

Найближче підвищення пенсій має відбутися 1 грудня: на цю дату заплановано третє цього року підвищення соцстандартів – прожиткового мінімуму для всіх категорій населення, від немовлят до пенсіонерів.

За оцінками експертів Мінсоцполітики, після підвищення соцстандартів пенсії з 1 грудня стануть більшими приблизно у 3 млн людей, або у 30% пенсіонерів.

Найбільше виграють від підвищення пенсій ті, у кого вони і так були високі. Наприклад, максимальна пенсія, яка становить 10 мінімальних, виросте ще на 570 грн. Але їх доплатять тільки за умови, що такий пенсіонер отримував "урізану" пенсію – тобто йому було покладено, припустимо, 17 800 грн пенсії, а за законом він до 1 грудня 2020 року не міг отримати понад 17 120 грн (10 мінімальних пенсій).

Збільшаться пенсії ще у деяких категорій пенсіонерів – завдяки надбавкам, що нараховуються у відсотках від прожиткового мінімуму. Це інваліди війни – у них, залежно від групи інвалідності, пенсії зростуть на 205-370 грн, інваліди ЧАЕС – пенсії виростуть на 128-162 грн, учасники бойових дій – на 93 грн. Крім того, всі ці категорії отримають ще й додаткові надбавки від 8,5 до 28,5 грн.

Реклама

Шахтарям додадуть по 170 грн. Пенсіонери з особливими заслугами перед Україною (орденоносці, ті, хто має звання "народний" або "заслужений") додатково отримають від 11,4 до 22,8 грн.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

А от решті, хто отримує тільки трудові пенсії за віком вище, ніж нова мінімальна з 1 грудня (1769 грн), не додадуть нічого, або збільшення виявляться незначними – від 57 копійок до 7-12 грн. Це так звані доплати за стаж – 1% від мінімальної пенсії за кожен додатковий відпрацьований рік понад 35 років для чоловіків і понад 30 років для жінок. З 1 грудня ця доплата збільшиться на 57 копійок. Наприклад, жінка, яка має 38 років стажу, отримає додатково до пенсії близько 4,5 (0,57 х 8 = 4,56) грн.

Не зміняться пенсії у працюючих пенсіонерів, держслужбовців, науковців, помічників народних депутатів і тих, кому пенсії були призначені в 2019-2020 роках.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у зв'язку з плановим підвищенням соцстандартів з 1 липня мінімальна пенсія зросла до 1712 грн (+74 грн). Водночас збільшилися пенсії і в інших категорій пенсіонерів.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Мінімальні пенсії мають вирости до 2600 грн: хто їх отримає".

Реклама

Тим, кому до пенсії поки далеко, але вони вже замислюються про безбідну старість, саме час починати відкладати на пенсію самому. Детальніше дивіться в сюжеті:

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти