Втратили мільярд: розкриті старі "схеми" торгівлі заарештованим майном

19 червня 2018, 12:51

Ксенія Капустинська , Ігор Рець

У OpenMarket пояснили, як корупціонери наживалися на аукціонах

З 2012 до 2013 року через державні торги заарештованим майном було виведено мінімум мільярд гривень. Про це заявив директор OpenMarket (ДП "СЕТАМ" Міністерства юстиції України) Віктор Вишньов.

"Ринок реалізації заарештованого майна довго був не врегульований. До 2015-го було кілька фігур, які де-факто були годувальниками для виведення коштів. Один мільярд – це те, що відомо", – заявив Вишньов.

Реклама

За його словами, аукціони проходили виключно зі "своїми" учасниками, громадянам не давали брати участь в торгах. Крім того, виникали ситуації крадіжки заарештованого майна.

"Фактично, аукціони проходили з молотка, в закритих приміщеннях, з узгодженими учасниками. ... Потрібно було домовлятися і незаконно платити гроші, щоб виграти на цих торгах", – зазначив Вишньов.

Тепер, за словами Вишньова, всі торги проходять виключно в електронній формі з використанням технології блокчейн, яка не дозволяє маніпуляції з даними.

1529399716.378

Голова OpenMarket навів приклади схем, які використовувалися для маніпуляції з продажем заарештованого майна. Наприклад, ціна лотів "урізалася" через те, що перші провалювалися і проводилася уцінка – до 50%. Це призводило до зниження доходів від проведення аукціонів.

"Актив йшов за півціни, з нього ще вираховувався виконавчий збір (10%) і ще 15% винагороди організатору за проведення тендеру. Таким чином, стягувач отримував всього 30-35% від початкової вартості активів. При таких умовах банківська сфера, наприклад, не могла розвиватися. На сьогоднішній день нагорода становить 5%, в неї також входять переміщення та зберігання активів", – пояснив голова OpenMarket.

Реклама

Також були складності з інформуванням про проведення торгів. Оголошення друкувалися в дрібних виданнях, тираж яких повністю викуповували зацікавлені особи.

1529401640.3233

Вишньов також зазначив, що реєстрація участі в торгах стала автоматичною, що дозволило усунути корупцію на цьому етапі.

Як підкреслила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко, державний бюджет вже отримав 300 млн гривень, завдяки електронним торгам заарештованим  майном.

Також Глущенко нагадала, що "СЕТАМ " працює зі стягненнями по аліментах. Також соціально важливим напрямком роботи, за її словами, є стягнення за боргами по заробітним платам.

"Зараз на електронних торговельних майданчиках виставлено майно саме з цих питань на більш ніж 40 млн гривень", – зазначила Глущенко.

Реклама

Вона нагадала, що за час роботи OpenMarket на потреби АТО і ООС було передано 125 авто, 243 одиниці спорядження і одягу та ін.

"Всього до збройних сил України з 2016 року було передано 20 тис. одиниць майна на загальну суму 23 млн гривень", – підкреслила заступник міністра юстиції.

Як повідомлялося, кількість майна, проданого на OpenMarket, досягло 6,04 млрд грн. Так, за три роки було проведено 42 тисяч 505 успішних торгів, в яких взяло участь 231 254 учасники. Зареєстровано 50 173 користувачів.

Український OpenMarket – перший в світі онлайн-аукціон з використанням технології blockchain. І з моменту впровадження інноваційної технології, в Україні на блокчейн-аукціонах уже продали майна більш ніж на мільярд гривень.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти