Українці зможуть вибирати між пільгами і субсидіями, а плату за ТБ піднімуть: що змінилося за тиждень

17 листопада 2018, 11:53

У світі знову дорожчає нафта, а в Україні заходить найбільша платіжна система

Користуватисяпільгамивопалювальнийсезонабоперейтинасубсидії?ІскількидоведетьсяплатитизаIPTVза новими тарифами?Читайтеголовніекономічніновини тижнявспеціальномуматеріалісайту"Сегодня".

Українці отримали право вибору між субсидіями і пільгами

Реклама

Теперукраїнськісім'їмаютьправовибору:користуватисявопалювальнийсезонпільгоюабосубсидією. Про це повідомила прес-служба уряду.

"Якщо сім'я має право на субсидію, але її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше платити за комунальні послуги з урахуванням пільги, необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо опалювальний період сім'ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії", - пояснили в Кабміні.

Сайт"Сегодня"розбирався,який виддопомогивіддержавивигідніше.Наприклад,подружжюпенсіонеріввигіднішекористуватисясубсидією,колипільганадаєтьсятількиодномузних.

content_46233657_2144466155869176_4458454916884594688_n

Реклама

Аосьсамотньомупенсіонеровівигіднішекористуватисяпільгоюучасника бойовихдій.

content_46121206_566033053810466_1797638998164766720_n

Детальніше читайте в спеціальному матеріалі сайта "Сегодня".

Нагадаємо,післяоголошенняпро зростаннятарифунагазуряд розширивпрограмусубсидій-щобповністюзабезпечитидопомогоютих,хтоїї потребує.Вцілому,за підрахункамиКабміну,сім мільйонівукраїнськихсімейотримаютьсубсидіїнагаз.

Цінні посилки обкладуть податками

Наминулому тижнідепутатипроголосувализазаконопроект,якийвводитьмитонапосилкидорожчестаєвро.Такимчиномуряд вирішивзменшитикількістьконтрабандинакордоні,поповнитидержбюджетістимулюватиукраїнцівкупуватитовариувітчизнянихімпортерів.

Реклама

Такимчином,чиновникизаписалипростихукраїнців,охочихкупитибрендовіречізапомірнуціну,впотенційніконтрабандисти.Що,м'якокажучи,не відповідаєдійсності:тисячіукраїнцівкупуютьтоваризакордономпоштоюпростотому,щоцевигідно.

Українськічиновникичастопояснюютьтуабоіншузаконодавчуініціативуміжнароднимдосвідом.Алепрактикапоказує,щоце незавждиправильно.Наприклад,вЄСіснуєобмеженнянапокупкутоварівзакордономв22євро,алеєвропейськийринокнабагатобільший за український.Крімтого,вУкраїніновіправиламожутьпідвищитицінупоштовихпослуг,томущопоштовимоператорамдоведетьсяробитибільшу кількістьвідправок.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Читайте всі подробиці, як може змінитися порядок оплати посилок з 1 січня 2009 року , в спеціальному матеріалі сайта "Сегодня".

Найбільша платіжна система зайшла на український ринок

Реклама

Але є й хороші новини. Національний банк України (НБУ) погодив умови та порядок діяльності в Україні китайської міжнародної платіжної системи UnionPay International, яка вважається найбільшою у світі. Про це повідомила 13 листопада прес-служба НБУ.

"Найбільша в світі за кількістю емітованих платіжних карт міжнародна платіжна система UnionPay International виходить на український ринок. 12 листопада комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем Національного банку України погодив умови і порядок її діяльності в Україні", - відзначили в НБУ.

UnionPay – китайська платіжна система, заснована в 2002 році. Є найбільшою в світі за кількістю фінансових операцій і випущених карт – за цим показником перевершує Visa і MasterCard. Карти UnionPay емітуються в більш ніж 40 країнах, система обслуговує 80% всіх карт в світі.

На першому етапі платіжна система UnionPay International надавати в Україні послуги еквайрингу, видачі готівки та оплати товарів і послуг за платіжними картками UnionPay. В майбутньому планується і випуск платіжних карток UnionPay банками України.

"Вихід провідного світового гравця раз підтвердить привабливість і перспективність України для інвесторів", - підкреслюють в НБУ
.

Після рекордного обвалу цін різко подорожала нафта

Світовіцінинанафтуеталоннихмарокзрослипіслярекордногоза2018рікзниження,незважаючинате,щозапасинафтиіобсягиїївидобуткувСШАзновувиросли.Про це свідчать дані торгів.

Так, 16 листопадацінасічневихф'ючерсівнапівнічноморськунафтумаркиBrentналондонській біржіICE Futuresдо10:15 закиївським часомпідвищиласядо67,64доларазабарель.

1_01

ВартістьнафтиWTIзпоставкоювгруднінаелектроннихторгахНью-Йоркської товарної біржі(NYMEX)підняласядо цьогочасудо57,27доларазабарель.

2_01

Напередодні, 15 листопада,МіністерствоенергетикиСШАповідомилопро зростаннязапасівнафтивкраїніза підсумкамивосьмого тижняпоспіль-на10,27млн барелів.Цемаксимальнітемпиз лютого2017 року.ВидобутокнафтивСШАзрісна100 тисячбарелівна добу(б / д)-до11,7 млнбарелівна добу,щоєчерговимрекордом.

Нагадаємо,щозростаннянафтовихкотируваньдо95доларівзабарельв 2019 роцівже небуде. Такий змінений прогноз озвучили аналітики інвестиційного банку Bank of America Merrill Lynch Research.

Кабельне ТБ може помітно подорожчати з 1 січня

АсоціаціяправовласниківіпостачальниківконтентурозрахуваламайбутнітарифинапослугиплатнихТБ-сервісіввУкраїні.Так,з 1 січня2019року вУкраїнізначноподорожчаютьпослугипрактичновсіхплатнихтелевізійнихсервісів:кабельноготелебачення,IPTV,телебаченняіншихтехнологій.Такий прогноз озвучила глава Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна.

"Абонентська плата може зрости на 15-40% в залежності від регіональних особливостей, набору телевізійних каналів, різних економічних показників діяльності провайдерів", - цитує прес-служба Асоціації заяву Наталії Клітної.

В асоціації відзначили, що за перше півріччя 2018 року середня вартість послуг на одного абонента кабельного телебачення, в тому числі цифрового, в Україні вже становить близько 72 грн.

"Однак тарифи продовжують зростати через істотне підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам, плати за електроенергію тощо", - йдеться в повідомленні.

Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами можуть становити приблизно 56-70 грн, залежно від регіону.

"Але, швидше за все, тарифи можуть бути і вище, оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги в порівнянні з безкоштовною ефірною цифрою", - вважають в асоціації
.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти