Посли ЄС узгодили домовленості щодо торгівельних преференцій для України

Компромісний варіант преференцій був підтриманий Комітетом Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі

Комітет постійних представників країн-членів ЄС узгодив попередні домовленості, досягнуті в рамках міжінституційних переговорів з Радою ЄС та Європейською комісією з приводу торгових преференцій для України. Про це повідомили в Брюсселі в середу, 28 червня, після завершення засідання Комітету.

Як відомо, раніше компромісний варіант преференцій був підтриманий 20 червня Комітетом Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі.

Реклама

Тепер це рішення має бути затверджене Європейським парламентом на пленарному засіданні в липні і Радою ЄС.

Читайте також: Квоти України на експорт до ЄС стрімко тануть

Нагадаємо, днями Верховна Рада України звернулася до Європейського парламенту із закликом ввести додаткові торгові преференції для українських товарів.

Реклама

Раніше комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту (INTA) підтримав підвищення квот на українську агропродукцію: мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік. Водночас депутати не підтримали пропозицію про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.

У вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на низку товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квоти на кукурудзу на 650 тис. тонн, пшеницю – 100 тис. тонн, ячмінь – 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, мед – 3 тис. тонн, виноградний сік – 500 тонн, перероблені томати – 5 тис. тонн.


Згідно з Угодою про асоціацію з ЄСУкраїна може без мит поставляти до Євросоюзу 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот.

Реклама

Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів – 8 тис. тонн, сухого молока – 1,5 тис. тонн, вершкового масла – 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів – 1,5 тис. тонн, яєць – 3 тис. тонн, свинини – 40 тис. тонн.

Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, щодо пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю – 250 тис. тонн, кукурудзи – 400 тис. тонн, цукру – 20 тис. тонн, меду – 5 тис. тонн, оброблених томатів – 10 тис. тонн, виноградного і яблучного соку – 10 тис. тонн, вівса – 4 тис. тонн, часнику – 500 тонн.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.7

Євро (€)

31.46

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти