Після свят в Україні злетіли ціни на капусту

9 січня 2018, 13:48

Навіть після стрибка ціни капуста поки коштує дешевше, ніж рік тому

ЦінинабілокачаннукапустувУкраїнізасвятковий тижденьвирослимайжена25-30%-таксамо,яквгрудніпідскочила вартість капусти брокколі. Так, за даними "Інфо-Шувар", 9 січня наоптовихмайданчикахкапуста,якуоператориринківзакуповувалищедосвят,пропонуєтьсяза ціною2,2-2,5грн/кг.Приблизноза такимижцінамизпочаткупоточного тижняпропонуютькапустуіфермерськігосподарства.
Роздрібнімережізурахуваннямдоставкидекларуютьзакупівельніцінинакапустунарівні3,4-3,8грн/кг.Дляпорівняння,востанній тиждень груднякапустанаоптовихринкахкоштувала1,8-2грн/кг.

"Стрибок цін на капусту після свят обумовлений тим, що попит після свят потроху пожвавлюється, а пропозиція залишається відносно невеликим. На активізацію оптових компаній господарства реагують стриманими продажами, багато хто з фермерів планує відкрити сховища не раніше середини січня. Саме це провокує зростання цін. Слід відзначити, що на початку січня минулого року ми спостерігали подібну ситуацію, тоді зростання цін тривав до останнього тижня січня, в тому числі, під впливом дуже холодної погоди. Але вже в лютому-2017 ці

Реклама

Але,навітьпіслястрибкаціни,капуставУкраїніпокикоштує дешевше,ніжріктому.Так,впершій половині січня2017 року нанайбільшомувзахідномурегіоніоптовомуринку"Шувар"у Львовікапустапропонуваласяза2,8-3грн/кг,аближчедокінця січняцінидосяглипозначки3,3-3,6грн/кг.Безособливихзмінпокищозалишаютьсяцінинакапустуівсусідній Польщі,звідкиУкраїнавразігострогодефіцитувласногопропозиціїтеоретичномоглабпочатипоставки.

В тренді
Долар впав після зростання, євро злетів ще вище: офіційний курс
Нагадаємо,експертипрогнозують,щовпершомукварталі2018рокуукраїнців очікує продовження зростання цін. Головнимипричинамибільшвисокого,ніжзазвичайвцейперіодроку,підвищенняцін,главасекретаріатуРадипідприємцівприКабмініАндрійЗабловськийназиваєподорожчанняімпорту,очікуване зростаннярегульованихтарифів(перш за всецеприроднийгаз)та індексаціюзарплатвкорпоративномуідержавномусекторах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти