Порошенко затіяв "війну" з офшорами: що хочуть зробити і чим все закінчиться

Навіть якщо будуть прийняті хороші закони, це не означає, що вони будуть працювати в країні, де влада сама використовує офшори, відзначають експерти

Українська влада активізує роботу по деофшоризації економіки країни. На думку експертів, без глибокого аналізу складно оцінити значення офшорів для України і замість того, щоб з ними боротися, потрібно покращувати інвестиційним клімат.

Україна планує здійснити ряд кроків спрямованих на деофшоризацію вітчизняної економіки. Про це 20 квітня повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Реклама

"Перш за все, будемо працювати над приєднанням України до Багатосторонньої угоди про обмін інформацією. Це дозволить швидко обмінюватися фінансовими обліковими даними і ефективно запобігати ухилення від сплати податків. По-друге, плануємо поступовий перегляд двосторонніх угод України про уникнення подвійного оподаткування відповідно до принципів ОЕСР. Зараз їм відповідають три таких угоди між Україною та державами. Крім того, будемо вдосконалювати правила трансфертного ціноутворення та відповідної звітності", – написав він у себе в facebook

Раніше відповідні доручення Мінфіну і Фіскальної службі дав президент України Петро Порошенко.

Крім того президент заявив, що необхідно створити умови, за яких надходження податків в Україні від діяльності компаній відбувається незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо або побічно належить українському резиденту.

Реклама

Порошенко також зазначив, що Комісії з цінних паперів і фондового ринку можливості потрібно надати можливість отримувати необхідний обсяг інформації для запобігання використання механізму для ухилення від оподаткування.

19 квітня в ході Національної ради реформ Петро Порошенко висловив надію, що всі необхідні законодавчі зміни в рамках його пропозицій по деофшоризації будуть розроблені до 1 червня 2016 року.

Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що готує реформи, які унеможливлять в Україні використання офшорів. "Я планую реформи, які зроблять абсолютно неможливим використання офшорів в Україні", – сказав він.

Реклама

.jpg_40

Зустріч з питань офшорів в Адміністрації президента. Фото: соцмережі

Україна не зможе відмовитися від офшорів

На думку експертів, Україна не зможе повністю відмовитися від офшорів, а проблему треба вирішувати шляхом поліпшення бізнес-клімату в країні.

"Всі великі транснаціональні корпорації працюю через офшори. Це нормальна світова практика, яка дозволяє планувати податки і уникати подвійного оподаткування. Подвійне оподаткування вб'є будь-який бізнес і будь-яку велику корпорацію", – сказав Сегодня.ua президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Крім того, як зазначає економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, сьогодні так просто не оцінити значення офшорів для економіки України. "Якщо ми подивимося, то велика частина іноземних інвестицій заходить в Україну з Кіпру, як відомо, це класичний офшор. Відповідно є питання, якби у нас, наприклад, офшори були заборонені і ніякі фінансові відносини були з ними неможливі, це означало б, що Україна отримала б значно менше, чи ні. Насправді говорити про те, що ми однозначно від них втрачаємо або виграємо, без детального дослідження ми не можемо", – пояснив він Сегодня.ua.

Фактично, забороняти офшори немає сенсу, потрібно просто стежити за доброчесністю їх використання, вважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. "Тут треба розділяти офшорну діяльність і наявність офшорів. Вони не заборонені в світі, вони використовуються. З іншого боку, звичайно ж, потрібно щоб був нормальний закон про подвійне оподаткування, потрібно контролювати, щоб не було витоку капіталу, ці механізми вже створені (на заході) і працюють ", – сказав він Сегодня.ua.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти