Порошенко розповів про результати та перспективи децентралізації

12 листопада 2018, 13:56

На сьогодні 865 об'єднаних громад охоплюють 24% населення і 37% загальної площі України

Держава забезпечила різні механізми стимулювання відродження регіонів України – так, вперше частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України перевищила 50%. Про це президент України Петро Порошенко розповів під час Сьомого засідання Ради регіонального розвитку в Києві.

"За 4 роки власні доходи місцевих бюджетів зросли з 69 млрд грн до 231 млрд (прогноз на кінець поточного року)", - зазначив Порошенко в своєму Twitter.

На даний момент, як вказав президент, створено 865 об'єднаних територіальних громад, що охоплюють 24% населення і 37% загальної площі України.

"Частка власних доходів місцевих бюджетів у ВВП збільшилася з 5,1% до 7,1%. Розмір держпідтримки на розвиток громад та розвиток інфраструктури в порівнянні з 2014 роком зріс в 39 разів", - розповів Порошенко.

Глава держави зазначив, що в найближчі роки децентралізація призведе до появи у громад ще більшого обсягу додаткових коштів, якщо розвиток економіки України продовжиться.

"Ставлю регіональним лідерам завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад. Кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети", - заявив Порошенко.

Як підкреслив глава держави, чотири роки поступового впровадження децентралізації довели її економічну і політичну ефективність для громад та громадян.

"Результативність [децентралізації] зайвий раз переконує нас в тому, що наступному поколінню українців ми передамо успішну європейську Україну", - резюмував Порошенко
.

Реклама

0_135

1_68

2_34

3_06

Реклама

4_02

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook

5

Нагадаємо,на початкурокупрем'єрВолодимирГройсман розповідав про подальші этапи децентралізації в Україні. Вінзаявляв,щопередачанамісцяповноваженьіфінансовихресурсів,поглибленнядецентралізаціїтарозвитокрегіонівєнезміннимипріоритетамироботиурядуУкраїни,ітепернапершийпланвиходятьпитаннявідповідальностімісцевоївладизаефективневикористаннянаданихресурсів.

Відзначимо,президентПетроПорошенковлистопаді2017рокурозповідав,щозавдяки децентралізації місцеві бюджети виросли вдвічі.Владаідалібудепроводитидецентралізацію,атакожвсілякодопомагатиоб'єднанимтериторіальнимгромадам,пообіцявпрезидент


Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти